language

Lapok:

168 óra highlight_off

Személyek:

Heinrich Pecina highlight_off

168 óra

1989-ben alapították, kezdetben a Magyar Rádió azonos nevű, heti rendszerességgel jelentkező műsorainak átiratait közölte. Csütörtökönként jelenik meg, baloldali, liberális irányvonalat képvisel, alapító főszerkesztője Mester Ákos volt, aki a Magyar Rádió műsorait szerkesztette. A lap kiadója a Neuman Péter által vezetett Telegráf Kft., melynek 2015-ben az összetett tulajdonosi hátterű Brit Média Befektetési Kft. vált a többségi tulajdonossá, mely cégnek tulajdonjoga van a Klubrádióban is. 2016-ban a felvetődtek a hírek, miszerint a tulajdonosi átfedés miatt közös online szerekesztőséget hoznak létre a rádióval. Ugyanez év április 1-én új főszerkesztőt neveztek ki, Tóth Ákos személyében. A 2000-es évek elején produkált 35 ezres pédányszám eladáshoz képest napjainkra nagymértékben visszaesett az értékesített lapok száma, átlagosan valamivel több, mint 10 ezer darabot adnak el belőle.

Heinrich Pecina

Heinrich Pecina (1950. július 23. – ) osztrák üzletember, a Vienna Capital Partners nevű befektetési alap és tanácsadó cég elnöke. Pecina befektetőtársasága volt a tulajdonosa az FHB Banknak: Pecina és Spéder Zoltán üzlettársaknak számítottak: 2009-ben a VCP 24 százalékos részesedést vásárolt az FHB Jelzálogbankban (ezt 2016. decemberében a Takarékbank Zrt. szerezte meg), amelyben hasonló nagyságú részesedést szerzett az A64 Vagyonkezelő Kft., amelynek Spéder volt az igazgatósági elnöke. Korábban Pecina kezén fordult meg a BorsodChem és a TVK is, később pedig új lapkiadót indított Mediaworks Hungary Zrt., ezzel Pecina a Népszabadság 2016 októberi bezáratásában főszerepet vállalt. Pecina 2017. nyarán 22 hónap felfüggesztett börtönbüntetést és pénzbírságot kapott, miután a hűtlen kezelésről és csalásról szóló ügyben beismerő vallomást tett.  Az ügyben a Hypo Bank 4,3 millió euró tételben állított ki számlát a VCP nevére, így titkolva el egy szakvélemény kifizetését. 

 

Forrás: Wikipedia, fotó: MTI

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

Vége a Népszabadságnak

Mind jobban körvonalazódik, hogy nem hirtelen döntés áll a Népszabadság bedarálása mögött, az ügyletet jó ideje készítik elő, s az igazán nagy fordulat akkor következett be, amikor nyáron a kormányzat nekiment Spéder Zoltán nagyvállalkozónak, akinek addig befolyása volt a napilapra. Abban pedig, hogy éppen most került sor a puccsra, vélhetően szerepe van a bukott népszavazásnak s hogy az újság egyre élesebben bírálta a kormánypártot, sorra jött elő a kellemetlen ügyekkel.
Találatok: [1]  Oldalak:   1