language

Intézmények:

Alstom highlight_off

Kulcsszavak:

jogosulatlan gazdasági előny highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Az OLAF rendszerszintű hibákat tárt fel

A kormány pénteken nyilvánosságra hozta az EU csalás elleni hivatalának (OLAF) a 4-es metró beruházásról készült jelentését. A hivatal szerint 59 milliárd forintnyi pénzt kell Magyarországnak visszafizetnie, mert több projektnél is szabálytalanságokat, vagy csalásgyanús ügyeket tártak fel. Egyúttal finoman bírálják a magyar szervek és hatóságok munkáját is.

Kiszivárgott a 4-es metrós korrupciót vizsgáló OLAF-jelentés

A Figyelő mai számában közzétette a hetek óta lebegtetett, titkos uniós korrupciós vizsgálat, a 4-es metróról szóló OLAF-jelentés részleteit.

Átvariálták a nyomozást Alstom-ügyben

A továbbiakban a Központi Nyomozó Főügyészség csak az Alstom-ügyben nyomoz, a Lázár János miniszterelnökséget vezető miniszter feljelentésében érintett többi ügyet elkülönítették ettől, és azokban a Fővárosi Főügyészség jár el.

Uniós hivatalhoz fordulnak az Alstom-botrány miatt

Az Európai Csalás elleni Hivatalhoz fordul Jávor Benedek, a PM képviselője a korrupciógyanús metrókocsi-tender ügyében. A brit hatóságok szerint kétmilliárd forintnyi kenőpénz szólt amellett, hogy a BKV végül az Alstom metrószerelvényeit válassza.

Az Alstomnál bevett gyakorlat volt a vesztegetés

Az ügy lezárása érdekében elismerte vétkességét és elfogadta a megvesztegetés vádjával ellene indított eljárásban kivetett 772 millió dolláros bírságot a Alstom SA francia energia- és gépipari konszern. Az amerikai igazságügyi minisztérium által hétfőn bejelentett bírság a legnagyobb, amit külföldön folytatott megvesztegetések miatt az Egyesült Államokban egy vállalatra valaha kivetettek.
Találatok: [5]  Oldalak:   1