language

Lapok:

atlatszo.hu highlight_off

Akták:

Az ÁROP-Program esélyteremtő pályázatai highlight_off

atlatszo.hu

2011-ben alapított, független oknyomozó online-újság, mely a közélet tisztaságáért és közpénzekkel történő gazdálkodás átláthatóságáért küzd. Kiadója az Átlátszó.hu Közhasznú Nonprofit Kft, melynek ügyvezetője Bodoky Tamás. Munkájukat közadakozásból finanszírozzák, magánszemélyektől várnak adományokat függetlenségük megtartása érdekében. Alapítványuk az ÁtlátszóNet alapítvány.

Az ÁROP-Program esélyteremtő pályázatai

Az Államreform Operatív Program uniós keretéből finanszírozott esélyteremtő pályázatok a gyanú szerint nem a célcsoportot segítették, hanem nagyrészt EU-s pénzek lehívására specializálódott céghálózat kaparintotta meg őket. A győztes pályázatoknál a hangsúly a járási szintű együttműködés kialakítása, az ehhez kapcsolódó workshopok szervezése helyett a nagyszabású zárórendezvények lebonyolítása irányába tolódott. Ezeket a megítélt támogatásból finanszírozták: Hódmezővásárhelyen az esküvőszervező H-event Kft., Békéscsabán a Csaba Grill Bt., Körmenden a Balaton Borgaléria Kft., Gyulán pedig a Dél-alföldi Wellness Egyesület.

 

A járásokban párhuzamosan zajló pályázatokon feltűnt az a céghálózat is, amely az Öveges-programban is megjelent. Hadházy Ákos (LMP) szerint e hálózatot a DFT, Pragmatica Sanctio, Agenda Projektház, Humán Aspektus, az MM Konzorcium nevű cégek alkották, amelyek egymással „versenyezve” szerzik meg a pályázati pénzeket. Ők a járási esélyteremtő programokhoz készítettek programterveket, több helyen azonos tartalommal. Hadházy illusztrációként bemutatta a komlói és a sásdi tanulmányt, amelyek szóról szóra megegyeztek.

 

Az „Államreform Operatív Program” keretében meghirdetett esélyteremtési pályázatokkal összefüggésben a Hadházy Ákos által tett feljelentés alapján elrendelt nyomozást a NAV Közép-magyarországi Bűnügyi Igazgatósága folytatja 60300- 550/2017.bűnügyi számon, költségvetési csalás bűntettének 42 gyanúja miatt. A nyomozás folyamatban van, annak jelenlegi határideje 2018 . március 22. napja, ami meghosszabbítható. A nyomozás során gyanúsított kihallgatására eddig nem került sor.

 

Az aktaszöveg alapját a Civitas Intézet által kiadott Fekete Könyv - Korrupció Magyarországon 2010-2018 c. kötetben megjelent esetleírás adja, melynek elkészítésében e sajtóadatbázist használva a K-Monitor Egyesület is közreműködött.  

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

A DFT-szisztéma: 10 év alatt 10 millárd forint uniós támogatás

Nem sok megfogható eredménye van a „DFT-csoport” működésének, ami pedig tárgyiasult, mint a „DFT-eseményközpont”, az leginkább kifejezett kudarc. Cikksorozatunk utolsó részében az adatok elemzése révén az egyedi esetek leírható rendszerré állnak össze.

A DFT körüli cégháló milliárdos bevételei: pénzáramoltatás bullshitgenerátorral

A DFT-Hungária Zrt. körül kialakult céghálózatban tökéletes módszertant fejlesztettek ki az uniós fejlesztési pénzek becsatornázására: a hálózat tagjai az elmúlt három évben legalább 6 milliárd forintot pályáztak össze. Cikksorozatunk első részében egy belső használatra szánt prezentáció segítségével bemutatjuk, hogyan csinálják ezt a profik, és összevetjük ezt néhány megnyert és lezárult projekt eredményével.

Korrupcióinfó: Hatmilliárdnyi gyanús közbeszerzést húzott be az uniós pénzekre szakosodott polip

Hadházy Ákos a jubileumi ötvenedik korrupcióinfón lerántja a leplet egy uniós pályázatokra szakosodott céghálózat gyanús összefonódásairól, amely összesen hatmillárd forintot nyert eddig. Nyílt közgyűlési jegyzőkönyv is tanúskodik a rendszer működéséről.
Találatok: [3]  Oldalak:   1