language

Kulcsszavak:

bankok - pénzintézetek highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [30]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Tarsolyék előzetesben maradnak

A Fővárosi Törvényszék másodfokon helyben hagyta a Budai Központi Kerületi bíróság végzését, amely két hónappal, szeptember végéig meghosszabbította Tarsoly Csaba, a Quaestor tulajdonosának és a brókercég két vezető tisztségviselőjének előzetes letartóztatását. A mintegy harminckétezer károsult kötvényes jelentős része már felvehette a kártalanítását.

Ellenzéki hisztériakeltés földügyben

Ellenzéki hisztériakeltés az állami földvagyon kezelésével kapcsolatos törvény módosítása körül kialakult vita – mondta a Magyar Hírlapnak adott interjúban Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter.

A banktitok kötelez

Inkorrekt olyan módon támadni a Magyar Fejlesztési Bankot (MFB), hogy nem tud ellene védekezni. A banktitok kötelez bennünket – jelentette ki a lapunknak adott interjúban Nyíri János, az állami tulajdonban lévő bank szóvivője annak kapcsán, hogy ellenzéki politikusok azzal vádolják a jelenlegi menedzsmentet: kormányközeli cégcsoportot finanszíroznak állami pénzből.

Meghökkentő fordulatok a K & H-perben

Még a nyári ítélkezési szünet előtt első fokon ítélet születhet a K & H-per megismételt eljárásában, amely 2011-ben számos fordulatot hozott, és ellentmondások sorát is. A per ma folytatódik.

A versenyhivatal teszi a dolgát

Az MSZP úgy véli, „nagyon durva gesztus”, míg a Bankszövetség felfogásában „alapjaiban kérdőjelezi meg a devizahitelezéssel kapcsolatos megállapodási szándékot és hozzáállást” az, hogy a versenyhivatal kartellgyanú miatt vizsgálatot indított hét magyarországi pénzintézetnél. A Fidesz szerint a GVH csak teszi a dolgát.

"Marhaságok" a K & H-perben

Újabb ügyféltanút hallgatott meg a Fővárosi Bíróság a K & H-perben, ezúttal ifjabb Mudura Sándor, Medgyessy Péter exkormányfő kebelbarátja fiának kellett válaszolnia kérdésekre. Ifjabb Mudurát az elsőrendű vádlott, Kulcsár Attila a 2-es számú ügyfélcsoportba sorolta be, ahová azok tartoztak, akiknek olyan magas hozamelvárásuk volt, amely törvényesen nem volt teljesíthető.

Az MSZP-s nem ismerte az aláírását

„Állunk a Tabán tenisztelepének zuhanyozójában, csobog a víz, s te átszólsz nekem, ki a brókered? Egy Kulcsár Attila nevű srác, felelem én. Össze tudnál vele hozni? – kérdezed” – ezt a történetet Forró Tamás, az ismert volt televíziós mondta el tegnap a Fővárosi Bíróságon, ahol egy adatai zárt kezelését kérő volt MSZP-s országgyűlési képviselőt hallgattak meg tanúként, aki korábban a parlament gazdasági bizottságának elnöke volt.
Találatok: [30]  Oldalak:   1 2 3   >  >>