language

Intézmények:

Blue Robin Investments highlight_off

Személyek:

Matolcsy György highlight_off

Matolcsy György

Matolcsy György Huba (Budapest, 1955. július 18. –) közgazdász, publicista, politikus. A rendszerváltás után több privatizációval foglalkozó kutatóintézet vezetője volt. 2000-2002 között gazdasági miniszter, egyben az Országos Atomenergia-bizottság elnöke. 2002-től a Növekedéskutató Intézet igazgatója, 2003-tól a Polgári Magyarországért Alapítvány kuratóriumának elnöke. 2006-2013 között a Fidesz országgyűlési képviselője. 2010-2013 között a második Orbán-kormány nemzetgazdasági minisztere volt. 2013-tól a Magyar Nemzeti Bank elnöke. 

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Matolcsy megtámadta a kormányt – ez lett a „büntetése”

Az elmúlt években kiderült, mit érdemel az a „bűnös”, aki önálló hatalmi tényező próbál maradni Orbán Viktor mellett (Simicska Lajos), engedély nélkül terjeszkedik túl a neki rendelt gazdasági szerepkörön (Spéder Zoltán), illetve nem megfelelően viselkedik a legfőbb NER-família részeként (Homlok Zsolt). Mivel Matolcsy György az elmúlt hónapokban már nemcsak a kormányzati politikát, hanem a miniszterelnök személyét is bírálta, sőt alkalmassági kérdéseket vetett fel, adná magát, hogy beinduljon ellene a „büntetőgépezet”. Nem indult be. A Matolcsy család udvartartása továbbra is tíz- és százmilliárdok felett rendelkezik, masszívan összeépült Mészáros Lőrinccel az új szuperbank (MBH) tulajdonosi oldalán, üzlettársi kapcsolatban áll a hatalmi elit több más tagjaival, és nem látszik, hogy bárki felül akarná írni ezt a status quót.

Szemerey Tamás helyett Szíjj László került az MKB tulajdonosai közé

Szemerey Tamásnak rendeznie kell a kisbankja, vagyis az NHB likviditási helyzetét. Mindez aligha független attól, hogy eladta egy jóval nagyobb falat, az MKB harmadát. A pakett azért így sem került messze a NER-től.

Az MKB vezérigazgatója eladta a részesedést, amiről nem is lehetett tudni, hogyan lett az övé

Balog Ádám, az MKB vezérigazgatója – korábban NGM-államtitkár, illetve MNB-alelnök, mindkettő Matolcsy György alatt – eladta Promid Invest nevű cégének közvetett részesedését az MKB Bankban, jelentette be ma. A vevő a Szemerey Tamás tulajdonában álló Bankonzult Kft., a vételár ismeretlen.

Balog Ádám eladta MKB-részvényei zömét

Balog Ádám vezérigazgató eladott, Szemerey Tamás, az NHB Bank tulajdonosa vett – azaz ismét változott az MKB tulajdonosi struktúrája. A legújabb (opciós jellegű) változás már a tőzsdei bevezetéssel is összefüggésben lehet.

Egy homályos bankbiznisz sztorija

Az ingatlanválság után súlyos helyzetbe került MKB-t a Magyar Állam előbb megvette német tulajdonosától, majd szanálta, végül magánkézbe adta. Csak éppen erősen mutyigyanúsan. Ha reálisan értékelünk, az MKB-megmentésének vannak valóban sikeres elemei is, ám a folyamat nem volt transzparens és a pénzügyi stabilitás szempontjából nem megnyugtató, hogy az új tulajdonosok ki vannak feszítve hitelekkel.

Kínzó kérdés: honnan volt pénze Balog Ádámnak az MKB-ra?

Nem volt. Az április 26-án bejelentett két új MKB-tulajdonos közül Szemerey Tamás, Matolcsy György unokatestvérre tudott valójában forrásokat előteremteni és kifizetni a strómangyanús indiai-szingapúri üzletembert. Vagyis úgy tudjuk, hogy Balog még nem lett milliárdos, de ha a bankot sikerül feljavítania és például a tőzsdén, felárral eladni, akkor valóban ritka nagyot kaszálhat.

Matolcsy és Orbán köre vitte az MKB-t

Váratlan fordulattal Balog Ádám, az MKB vezérigazgatója és Szemerey Tamás, a versenytárs Növekedési Hitel Bank (NHB Bank) tulajdonosa, egyben Matolcsy György jegybankelnök unokatestvére az MKB vezető tulajdonosaivá váltak.

Mészáros Lőrinc-közeli nagyvállalkozó lehet a legnagyobb az MKB új tulajdonosai között

Pislogva nézte az ország az utóbbi hónapokban, hogyan játssza át a Magyar Nemzeti Bank a negyedik-ötödik legnagyobb magyar pénzintézetet, a korábbi bajor tulajdonosaitól jó drágán államosított MKB Bankot olyan befektetőknek, akiknek 90 százaléka nem akarja, hogy a magyar nyilvánosság tudja, ki ő.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>