language

Személyek:

Dessewffy Tibor highlight_off
Gyurcsány Ferenc highlight_off

Dessewffy Tibor

Az ELTE TÁTK oktatója, habilitált egyetemi docens, az ELTE Digitális Szociológia Kutatóközpontját vezeti. A Gyurcsány-kormány bizalmasa, tanácsadója, cégei révén a mai napig kapcsolódik Gyurcsány Ferenchez és annak politikai formációihoz.

Az egyik ilyen a Big Data Analytics Kft, amelynek a 2005-ös alapítás óta ő a tulajdonos-ügyvezető, a cég korábbi neve: Demos Magyarország. Ez a baloldal egyfajta think tankjeként, az akkor még MSZP-s volt kormányfő ideológiai támaszaként működött. A cég 2019 márciusa és júniusa között – vagyis nagyjából az EP-választási kampány idején – négy hónapra 32,9 millió, tehát havi közel nyolcmillió forintért szerződött a képviselőcsoporttal. Az üzleti életben együtt mozog Gyurcsány egykori miniszterelnöki kabinetfőnökével, Ficsor Ádámmal.

Gyurcsány Ferenc

Gyurcsány Ferenc (Pápa, 1961. június 4. – ) magyar üzletember és politikus. 2004. szeptember 29-étől 2009. április 14-éig a Magyar Köztársaság miniszterelnöke, 2006-tól országgyűlési képviselő, 2007-től 2009-ig a Magyar Szocialista Párt, 2010-től pedig pártja Demokratikus Koalíció Platformjának, majd az abból vezetésével 2011-ben alakult Demokratikus Koalíció pártnak az elnöke.

 

Azért dolgozunk, hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

▶︎ Támogass minket pártolói tagként: patreon.com/kmonitor
▶︎ Adományozz átutalással, vagy PayPalon: k-monitor.hu/tamogatas

 

Nézz utána!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Rogánék egyelőre nem tudják ráhúzni az ellenzékre a tiltott kampányfinanszírozást

A „dollár-baloldalazást” igazoló jelentést igyekezett készíteni a Rogán-féle titkosszolgálat, ám eddig nem tudott bizonyítékkal szolgálni arra, hogy az ellenzék pártjait vagy kampányát szabálytalanul finanszírozták külföldi pénzekből.

A sok százmilliós kérdés: felveheti az ellenzék a versenyt a kormánypropagandával a Facebookon?

Most egyeztetnek az ellenzéki pártok arról, hogyan lehetne a Fidesz kampánymódszerét lemásolni úgy, hogy az mindenben szabályos legyen. Csakhogy a Fidesz módszere mögött rengeteg pénz is van: csak a Megafon 600 millióból hirdet a Facebookon, az ellenzék egy jóval szerényebb büdzséből veheti fel a versenyt.

NEMZETBIZTONSÁGI KAPCSOLATOKKAL ÁTSZŐTT MILLIÁRDOS ALAPÍTVÁNYON KERESZTÜL VEZETETT AZ ÚT A FACEBOOK-OS BOMBAÜZLETIG

Ugye emlékeznek: a Repon Consulting and Research Kft. és annak ügyvezetője, Romhány Gergely kvázi “védelmi pénzt” fizettetett volna a Csonti Car Kft. tulajdonosával. A PestiSrácok.hu ezt megírta. Tudják mi történt? Cikkünk megjelenése után hackertámadások sorozatát szenvedte el portálunk, oldalunkat többször is elérhetetlenné tették kiberbűnözők. Ez vajon véletlen? Két hackertámadás között tovább nyomoztunk, és kiderült: a jogász végzettségű Romhány Gergely gyakornokként a Nemzeti Nyomozó Iroda internetes bűnözéssel foglalkozó csoportjánál gyakornokoskodott, majd az azóta megszűnt, majd NETI Informatikai Tanácsadó Kft.-vé átalakult, kormányzati cégnél, a Puskás Tivadar Közalapítványnál dolgozott, amely rendvédelmi és a nemzetbiztonsági intézményeknek végez hálózatbiztonsági szolgálatatásokat, többek között internetes tartalmak eltávolítását. Mi több, az alapítványt egy volt III/I-es hírszerző, Kőhalmi Zsolt vezette, és mások mellett az MSZP-s Baja Ferenc felügyelte. Van még kérdés?

Sanghaji mulatság

Holnap nyitja kapuit minden idők legimpozánsabb, fél éven át tartó világkiállítása Sanghajban, ahol hazánk is képviselteti magát, ami mintegy 3,3 milliárd forintjába kerül a költségvetésnek. A balliberális kormány bőkezűen honorálta a holdudvarához tartozó cégek tanácsadói tevékenységét.
Találatok: [5]  Oldalak:   1