language

Személyek:

Dobrai Sándorné highlight_off

Lapok:

Index

1999-ben alapították az index.hu mögött álló index.hu Rt.-t, mely később Zrt.-vé alakult. Első tulajdonosa és finanszírozója Kőrös Ákos cége, az Interventra Kft. volt,ő Szőllösi Gáborral 75 %-ot tulajdonolt a részvénytársaságból. A tulajdonosi körhöz tartozott még az egykori INteRNeTTo-s csapat néhány tagja is, mint Nyírő András, Gerényi Gábor és Uj Péter is. A befektetőknek 25 %-os tulajdonrészük volt az Rt.-ben. Az év decemberében Nyírő távozott. 2000 tavaszára több nagy befektető is tulajdonrészt szerzett a cégben, ezek együttesen 25,1 %-os tulajdonlást tudtak magukénak. Nem sokkal ezután az Intel Capital is tulajdonosi hányadot szerzett. 2001-ben Csepi Lajos lett a kiadó vezérigazgatója, aki az Állami Vagyonkezelő Rt. korábbi vezetője volt. 2002 elejére csődhelyzet alakult ki, a megmentő a Kóka János és Bajnai Gordon tulajdonában lévő Wallis Rt. leányvállalata volt. A Webigen néven beszálló cég a részvények egyharmadát vásárolta meg. 2005-ben ezt a vállakozást Nobilis Kristóf vette meg, ennek hatására az akkor már Index.hu Zrt. néven futó cég a CEMP (Közép-európai Média Rt) tulajdonába került. Vélekedesek szerint Nobilis Spéder Zoltán egyik strómanja volt csupán: hamarosan be is igazolódott a gyanú, ugyanis Spéder Zoltán 2006-ban bevásárolta magát az Indexbe, megvéve a Wallis Rt részesedését. Innentől határozottan ő vált a háttérben a valódi tulajdonossá. Ez volt index.hu első nyereséges éve.


2009 óta a hírdetéseket a CEMP értékesíti. 2014-ben a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Pro-Ráta Zrt opciós jogot szerzett az Index-beli tulajdonszerzésre, mely jogot 3 évvel később, már az Orbán-Simicska konfliktus idején érvényesített az üzletember. A Pro-Ráta ekkor tulajdonjogáról lemondva a Magyar Fejlődésért Alapítványnak adta át a kiadóvállatot. Ezt az alapítványt az NP Nanga Parbat Zrt. hozta létre pár hónappal korábban. Az alapítvány kuratóriumának elnöke Bodolai László, az index.hu jogásza lett. 2018-ban Simicska Lajos eladta érdekeltségeit Nyerges Zsolt üzletembernek. A CEMP-et időközben Spéder Zoltán két magánszemélynek adta el: Ziegler Gábornak, a CEMP Sales House ügyvezetőjének, illetve Oltyán Józsefnek, aki a Regon Média tulajdonosa és vidéki online médiahálózatot működtetett, valamint KNDP-s politikus volt. Ők ketten vették meg az NP Nanga Parbat Zrt.-t is, ezzel befolyást szereztek az Index hirdetései felett. A portál ezt követően támogatói kampányokba kezdett.

2020. július 22-én az Index.hu Zrt. igazgatóságának elnöke kezdeményezte Dull Szabolcs főszerkesztő elbocsátását. A szerkesztőség tagjai ezzel nem értettek egyet, és július 24-én nagy részük, több mint 80 munkatárs felmondott. 2020. november 23-án Szombathy Pál vezérigazgató-főszerkesztő távozott, a cég vezetését Starcz Ákos vette át. Bodolai László marad a csoport médiajogásza. Ezzel egyidőben az z Indamedia Network Zrt. bejelentette: visszavásárolják a Magyar Fejlődésért Alapítványtól (MFA) az Index.hu Zrt. részvényeit, így a jövőben az újság az Indamedia-csoport tagjaként folytatja működését. Az Indamedia tulajdonosai Ziegler Gábor és Vaszily Miklós.

 

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Bróker Marcsi: Nem vagyok olyan rossz ember

Hétfő reggel megkezdődött D. Sándorné, ismertebb nevén Bróker Marcsi pere a Szolnoki Törvényszéken. A Kun-Mediátor Kft. szinte egész Karcagot átverő, majd Belize-be menekülő vezetője ellen sikkasztás, csalás, jogosulatlan pénzügyi tevékenység és számviteli rend megsértése a vád. A per első napján a vádlott vallomás helyett felolvasott egy, az ügyészség munkáját kritizáló nyilatkozatot, kitartott ártatlansága mellett, és azt mondta: ha minden tényt figyelembe vennénk a per során, kiderülne, hogy ő nem olyan rossz ember.

Vádat emeltek Bróker Marcsika ellen

Vádat emelt a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség a Kun-Mediátor milliárdos csalással gyanúsított, Bróker Marcsiként elhíresült vezetője ellen. Dobrai Sándornénak 767 rendbeli üzletszerűen elkövetett csalás két rendbeli sikkasztás öt rendbeli számvitel rendjének megsértése és jogosulatlan pénzügyi tevékenység miatt kell majd bíróság elé állnia.

Előzetesbe került Bróker Marcsika

Előzetes letartóztatásba helyezték a Kun-Mediátor Kft. piramisjátékos csalás miatt keresett, Belize-ben elfogott vezetőjét pénteken Szolnokon. A bíróság döntése nem jogerős. A Szolnoki Járásbíróság egy hónapra elrendelte Dobrai Sándorné Nagy Mária előzetes letartóztatását. A gyanúsított a nyomozó hatóság elől már korábban megszökött, külföldre távozott és csak nemzetközi elfogatóparancs alapján sikerült kézre keríteni. Továbbá szabadlábon hagyása esetén megalapozottan lehet attól tartani, hogy veszélyeztetné a bizonyítási eljárást.

Okkal hihette Bróker Marcsi, hogy biztonságban van

Ideális búvóhelynek tarthatta a karcagi Bróker Marcsi a közép-amerikai Belize-t, mivel az országnak semmilyen kétoldalú hivatalos kapcsolata nincs Magyarországgal, a távoli államban magyar közösség sem él. Ám egyre inkább úgy tűnik, hogy a világ egyetlen szegletében sem érezhetik biztonságban magukat a szökevények.

Tavasszal zárulhat a Kun-Mediátor-nyomozás

2017. tavaszán zárulhat le a Kun-Mediátor-ügyben folytatott nyomozás, mostanáig kevesebb mint 200 millió forint lett meg az eltűnt vagyonból - derül ki Polt Péter legfőbb ügyész írásbeli válaszából, amit kedden küldött meg Lukács László György jobbikos országgyűlési képviselőnek. Lukács arra volt kíváncsi, meddig húzódik még a karcagi pénzügyi csalás ügyében a nyomozás.

Tízmilliárd forintot buktak a karcagiak Marcsika miatt

Sikkasztás bűntettének gyanúja miatt nyomozást indított a rendőrség, miután a Kun-Mediátor Kft. karcagi fiókjában többen nem jutottak hozzá befektetésükhöz. A feljelentők piramisjáték áldozatai lettek, akik az átlagosnál magasabb kamatért helyezték el megtakarításaikat a kft.-nél. A társaság utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenységre vonatkozó engedélyét visszavonták.

Megszólalt a Kun-Mediátor egyik tulaja

Kemecsi László, az engedély nélkül több milliárd forintot begyűjtő Kun-Mediátor Kft. kisebbségi tulajdonosa, a szökésben lévő többségi tulajdonos Dobrai Sándorné veje annyit akart elmondani, hogy több komoly fenyegetés eljutott hozzájuk, ezért a gyerekeiket elvitte a felesége.
Találatok: [8]  Oldalak:   1