language

Kulcsszavak:

élelmiszeripar highlight_off

Intézmények:

MSZP

A Magyar Szocialista Párt (röviden: MSZP) magyarországi balközép szociáldemokrata párt, 1989. óta jelen van az Országgyűlésben. A párt 1989-ben alakult az akkori állampárt, a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) volt tagjaiból 1989. november 21-én. 1994 és 1998, illetve 2002 és 2010 között Magyarország kormányzó pártja volt. A 2010-es választás óta ellenzékben politizál. (Wikipédia)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

Jó pénzért vett bissau-guineai diplomata-útlevéllel úszta meg a börtönt a milliárdos áfacsaló

Bissau-guineai diplomata-útlevélére és diplomáciai mentességére hivatkozva menekült meg a börtönbüntetés kiszabása elől a jelenleg is Floridában nyaraló Farkas Attila, az az “üzletember”, akit egy másik ügyben az adóhatóság több mint kétmilliárd forintos áfacsalás gyanúsítottjaként tart számon – tudta meg a PestiSrácok.hu.

KÖZREADJUK AZ ÁFAMAFFIÁT LEBUKTATÓ DÖMÉNY ZOLTÁN LEVELÉT

Tegnap már hosszabb cikkben foglalkoztunk vele, most azonban közre is adjuk a PestiSrácok.hu által megszerzett azon levelet, amelyet Dömény Zoltán felvidéki, nagymegyeri vállalkozó írt saját kézzel, még a februári eltűnése előtt. Megírtuk, az adócsalásokban részt vevő, a gabonakereskedő bűnszövetkezet működését pontosan ismerő Dömény dokumentumában egyebek mellett azt áll, hogy akkori kormánypárt, azaz az MSZP pártkasszájában landolt a 2010 előtti adócsalással érintett gabonaügyletek jövedelmének egy része. Az eltűnt vállalkozó a levelében egy céget is megemlít, amely csinos összegű támogatást kapott a szocialista kormánytól. Ma tovább nyomoztunk, és kiderült, a Dömény Zoltán által megnevezett vállalkozás támogatásáról 2008-ban döntöttek, a cég bankszámlájára több mint 330 millió forintot utaltak.

Ez lett a Fidesz elszámoltatásából: 51 kiemelt ügy, 300 fős érintetti lista

Eltelt két év a kormányzásból, íme a Fidesz által beígért elszámoltatás mérlege: eddig 51 jelentősebb témában született gyanúsítás, vádemelés, illetve első- vagy másodfokú ítélet. A háromszáz fős érintetti listán Gyurcsány Ferenc, négy volt miniszter és hat exállamtitkár neve szerepel.

Ne szólj szám!

Társadalmi berögződések és jogszabályi hiányosságok egyaránt gátolják a lakossági fellépést a visszaélésekkel szemben. Ezen változtatna több, új keletű civil kezdeményezés.

A cukorgyárak privatizációját vizsgálná a Fidesz

Font Sándor és Ivanics Ferenc javaslata szerint a testület a cukorgyárak magánosításának vizsgálata mellett az ország európai uniós csatlakozása óta a közösségi cukorreformok alkalmával képviselt magyar álláspontot értékelné és annak itthoni következményeit tárná fel.

Szegfűk, tulipánok, mákvirágok

Az 1990 és 1994 között lebonyolított privatizációs tranzakciók nemhogy csatornát, hanem a mai napig sűrű forgalmat lebonyolító, széles kommunikációs sugárutat teremtettek az MDF-es politikusok és a KISZ egykori vezetői között. Ez idő tájt közhelyszámba ment, hogy az ÁVÜ irodáinak ajtaján kifüggesztett névtáblákat nézegetve a látogató azt hihette, hogy a KISZ vagy az MSZMP központjában jár. Az MDF politikusai és klienseik alkotta igazgatóság döntései nyomán részben az egykori KISZ-es Csepi Lajos ügyvezető igazgató operatív irányításával óriási értékű vagyontárgyak kerültek állami tulajdonból bagóért magánkézbe.

Korrupciós vád van, feljelentés nincs

Nem tesznek feljelentést a rendőrségen, ennek ellenére korrupcióval vádolják a szocialisták a távozó Orbán-kormányt az utóbbi hetek döntései miatt, amelyeket - ígérik - felülvizsgálnak. Kormányhatározatból tömérdek született azóta, hogy kiderült: a Fidesz-MDF elveszítette a választásokat.
Találatok: [9]  Oldalak:   1