language

Kulcsszavak:

elfogultság highlight_off

Személyek:

Handó Tünde highlight_off

Handó Tünde

Handó Tünde (Salgótarján, 1962. május 1. –) magyar jogász, bíró, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) első elnöke. Elnökségét bírálói a kormánypártok befolyásának kiterjesztéseként látják a bíróságokra (ügyek áthelyezésével, kinevezésekkel), tevékenységét ezért gyakran illetik kritikával. Jelölésével kapcsolatban politikai kritikák érték férje személye és fideszes politikusokhoz fűződő ismeretsége miatt. 1983-ban kötött házasságot Szájer Józseffel, a későbbi Fidesz-alelnökkel és európai parlamenti képviselővel. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Tanú Gyurcsány és Blum is

Tanúként hallgatja meg a bíróság a Sukoró-perben augusztus 22-én Gyurcsány Ferencet. A büntetőeljárásban korábban meggyanúsított, de végül meg nem vádolt volt kormányfő vallomástételét megelőző napon a Sukoróra kaszinóvárost tervező egyik befektetőt, Joav Blumot hallgatják meg. Gyurcsánnyal egy napon kerül sorra Veres János volt pénzügyminiszter, majd másnap Oszkó Péter. Az Orbán-kormány fő elszámoltatási célpontjának számító büntetőperben egyre inkább gyengül a vád.

Handó holnap magyarázkodhat

Az Alkotmánybíróság (Ab) holnap hallgatja meg Handó Tündét, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökét Hagyó Miklós és társai alkotmányjogi panaszával összefüggésben. A panasz lényege, hogy a BKV-pert úgy helyezték át a politikai elfogultságát már a Zuschlag-ügyben bizonyított Kecskeméti Törvényszékre, hogy a döntés ellen jogorvoslati lehetőség nem volt. A meghallgatás Kádár András ügyvéd elmondása szerint érthetetlen okból a nyilvánosság és az érintettek kizárásával fog megtörténni.

Mit akar a közvélemény?

Nem politikus, hiszen - mint mondja - a bírósági szervezet átalakításánál szempont volt, hogy a legfőbb vezető ne legyen az. Szerinte nincs probléma azzal, ha a miniszterelnök egy bírósági ítéletet kritizál, és nincs teendője az alkotmánysértő módon felmentett bírók visszahelyezésének ügyében.

Handó Tünde: Magánélettől független hivatás

Korábban gyakran partikuláris érdekek érvényesültek az Országos Igazságszolgáltatatási Tanácsban (OIT), így az egyes döntések során nem feltétlenül az egységes, magas színvonalon ítélkező és az ügyeket ésszerű határidőn belül lezárni képes igazságszolgáltatás megteremtése volt a cél – jelentette ki lapunknak Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke.

Bírósági törvény: fékek és ellensúlyok nélkül

Ma kezdi tárgyalni az Országgyűlés a Bíróságok szervezetéről és igazgatásáról szóló törvény módosító indítványait, amelyeket az illetékes szaktárca a Velencei Bizottság és a Magyar Bírói Egyesület bírálatainak és javaslatainak figyelembevételével tár a parlament elé. A szakértő nem vár lényegi változtatásokat.
Találatok: [6]  Oldalak:   1