language

Intézmények:

Fidesz highlight_off
Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) highlight_off

Fidesz

A Fidesz - Magyar Polgári Szövetség (korábban: Fiatal Demokraták Szövetsége, röviden Fidesz) magyarországi jobboldali populista, nacionalista párt, 1990 óta jelen van az Országgyűlésben. 

1988-ban alapították főleg egyetemi és főiskolai hallgatók, a párt kezdetben liberálisként határozta meg magát. 1998-2002 között és 2010 óta kormányzó párt. A párt elnöke 2003 óta Orbán Viktor.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

A nagycsaládosok elnökének új érdi egyesülete is milliókat kap a Városi Civil Alapból

Egy pesti sportegyesület a profiljának drasztikus átplasztikázása után nem sokkal kilencmillió forint támogatást nyert el a – többnyire fideszes álcivil-szervezeteket közpénzek milliárdjaival tápláló – Városi Civil Alaptól. Az Érdre költöztetett egyesület új elnöke a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnöke is egyben. A Fidesszel jól érzékelhetően rokonszenvező Kardosné Gyurkó Katalinról hónapok óta terjed a hír, hogy a kormánypártok jelöltjeként indul Érden a júniusi választáson. A bejelentést azonban eddig nem tették meg, ahogy arra a kérdésre sincs válasz, hogy az új céloknak megfelelően miért nem egy teljesen új egyesületet alapítottak.

Özönlik a közpénz a kormányhű civilekhez és álcivilekhez, a többiek csak az adakozókban bízhatnak

Fidesz körüli civilek, sőt álcivilek esetében is bárki lehet milliárdos vagyon kezelője, hiszen a kormány és a parlamenti többség mindenféle aggály nélkül osztja szét a közösség vagyonát a hithű szervezetek között.

Élő adásban vallotta be az államtitkár, hogy a kormány politikai alapon dönt a civilek támogatásokról

Igyekszik kiszűrni a neki nem tetsző politikai célokért küzdő civileket az állam civileket tánogató szerve, a NEA, mondta el a Miniszterelnökség államtitkára az Echo Tv-ben. Ezzel ki lett mondva, hogy a kormány nem ad közpénzt a vele szembenálló civileknek.

Magyar álcivil-határozó: itt a legnagyobbak listája, hogy ne nézzék hülyének

Az álcivil olyan személy vagy szervezet, amely látszólag társadalmi ügyekre szakosodott igazi civilként viselkedik, csak éppen a kormány működteti azért, hogy független palástban propagálja a kormány nézeteit.

Egy ügyes fideszes családnak húszmillió is leeshet az államtól

Lelkes fideszes családi háttér, politikai beágyazottság és keresztény-konzervatív értékrend. Ezek mind jól jönnek, ha valaki civilként próbál pénzt szerezni az államtól. Megjelentek a Nemzeti Együttműködési Alap idei eredményei, mi pedig végignéztük, milyen kormányközeli szervezetek örülhettek ebben az évben.

Békemenet, CÖF, CÖKA, Pestisrácok – mi fán terem, kinek szolgál a magyar gongó?

A Civil Összefogás Fórum, illetve az azt működtető Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány gongó, azaz olyan kormányzati civil szervezet, amit általában a mienknél kevésbé demokratikus társadalmakban éri meg növeszteni egy kormánynak. Ez önmagában persze nem egy erős állítás: ez a cikk arról szól, hogy mitől gongó egy gongó, illetve hogy miért nincs a gongósággal semmi baj – már ha persze az elköltött közpénz ellenőrizhetetlenségét nem számítjuk.

A kurzus és a kurázsi: megroppantható-e a civil társadalom?

Erőtlenek, megosztottak, a közpénzek kezelőinek kegyeire szorulnak a civil szervezetek, ezért sem tudják betölteni a közhatalom ellenőrzésében azt a fontos hivatást, amelyről az egyetemista Orbán Viktor annak idején még a szakdolgozatában is értekezett.

Így támogat civil szervezeteket Nyíregyházán a Nemzeti Együttműködési Alap

Lázár János miniszter agresszív támadást indított, hogy a kormány befolyása alá vonhassa a „norvég” civil pénzek elosztását. Lássuk, milyen az a Nemzeti Együttműködési Alapnál meghonosodott „jó gyakorlat”, amit a kormány implementálna a Norvég Civil Támogatási Alapnál. Most egy kisebb földrajzi metszetet: a nyíregyházi nyerteseket mutatjuk be.

Na, honnan jött helyreigazítási kérelem egy állami szervezet nevében?

Miután Lázár János kioktatta a Norvég Civil Alapot arról, hogy hogyan kellene pártatlanul szétosztaniuk a pénzüket Magyarországon, csütörtökön írtunk az elvben hasonló célt maga elé tűző állami pénzosztóról, a Nemzeti Együttműködési Alapról.

Rejtett aknákra terelné vetélytársait a Fidesz

Saját magán is eret vágna a Fidesz az új kampányfinanszírozási törvénnyel, amely 585 millióval kevesebb állami támogatást juttatna a kormányzó pártnak. Ám miután a törvénytervezet továbbra sem garantálja a pénzszerzés és a költés átláthatóságát, az új szabályok is megkerülhetők lesznek. Semmi sem tiltja például, hogy „közeli” civilek, vagy a kormány intézményei kampányoljanak a pártok helyett – közpénzből.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>