language

Kulcsszavak:

foglalkoztatás highlight_off

Helyek:

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>

Tételesen bemutatjuk, mennyi állami támogatást kaptak az autó- és akkugyárak

Átlagban elmondható, hogy az autóipari befektetések ötödét az állam állja.

Magyarország szó szerint hatalmas árat fizet azért, hogy a multik akkunagyhatalommá tegyék

Rekordokat döntenek Magyarországon a külföldi beruházások – a kormány rekord sok munkahelyteremtő támogatást oszt ki ezekre, 2021-ben összesen 250 milliárd forintot. Újabban a beruházó multiknak már munkahelyet sem kell teremteniük a pénzért cserébe.

Megvették, de nem találnak több ezer tonnányi demecseri sódert és cementet

Megkapták a pénzt, papíron elköltötték, de kiderült, hogy biztosan nem csak arra, amire kapták. Demecser önkormányzata még 2020-ban kapott a Start Programban csaknem 160 millió forintot, amelyben azt is vállalták, hogy járdát csinálnak, utat kátyúznak és különféle betonelemeket készíttetnek a közmunkásaikkal. Csakhogy kiderült: hiába vásároltak alapanyagot a munkákhoz, azok többnyire nem készültek el, ennek ellenére sikeresnek nevezték a kormányhivatal felé a programot. Önkormányzati képviselők szerint a pénz egy része szőrén-szálán eltűnt, a város a munkákhoz sosem vásárolta meg az alapanyagokat, ezért fiktív számlákat nyújthatott be az önkormányzat a kormányhivatalnak, ami ezért a támogatás egy részét visszaköveteli. Az ügyben költségvetési csalás gyanúja miatt a NAV is nyomoz.

Kitalált utalványokkal fizetett a közmunkásoknak a polgármester

Garda Endre, a 700 lakosú Túrricse polgármestere 14 éve vezeti a falut. A polgármester 2015 óta nem pénzben, hanem saját nyomtatású, valójában értéktelen "utalvánnyal" fizette a közmunkásokat. Pályázati pénzből, tehát saját tőke nélkül "szövetkezeti szociális boltot" nyitott, amiben a kiosztott jegyekkel dupla áron lehetett vásárolni.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Szakoly és Érpatak településeknek 145 milliót kell visszafizetni

Összesen negyedmilliárd forintot kell visszafizetniük a szabálytalanul működő közfoglalkoztatóknak – írta a Belügyminisztérium (BM) tavalyi hatósági ellenőrzéseket összegző beszámolója. Ebből Szabolcs-Szatmár-Bereg megye több mint a felét, mintegy 145 milliót két település: Szakoly ( 109 millió forint) és Érpatak (30,5 millió forint) fizet vissza, ha képes lesz rá. Érpatak esetében Jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette gyanújával nyomozás van folyamatban.

126 napig ült börtönben Kisléta polgármestere, mire kimondta a bíróság, hogy méltatlan a tisztségre

Kisléta fideszes polgármestere szeptemberben került előzetes letartóztatásba. Madácsi Imrét szeptember 22-én rendőrök állították elő munkahelyéről, a kislétai önkormányzat épületéből. Madácsi 2014-ben még a Fidesz-KDNP jelöltjeként lett a település polgármestere, de 2016-ban egy 2015-ös bírósági ítélet folyományaként tartott választáson már függetlenként választották újra.

4,5 év börtönt kapott Kisléta polgármestere

A Fővárosi Törvényszék folytatólagosan elkövetett csalás és számvitel rendjének megsértése miatt, nem jogerősen 4,5 év börtönre ítélte, és 5 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kisléta polgármesterét, Madácsi Imrét.

Részt vettek-e kormánytagok a Háda munkahelyteremtő trükkje körüli ügyeskedésben?

Az utolsó mozaik hiányzott csak ahhoz, hogy egyértelmű legyen: a Háda-cégcsoporthoz kötődő tulajdonosi kör egyik cége visszaélésszerűen vett igénybe 338 millió forint munkahelyteremtő támogatást. A munkaügyi központ most megkapott adatai szerint a sikeres munkahelyteremtés nyomán felvett 115 regisztrált munkanélküli kétharmada két héttel korábban még a Háda-1 Kft-nél dolgozott.

Közmunkásként fizetett holdudvar, hiányzó elszámolások és átláthatatlan pénzügyek: ez az érpataki üzleti modell

A Benefícium által felvásárolt ingatlanok többsége szemetes, gazos, ahol viszont dolgoznak az önkormányzat közmunkásai, ott az elszámolásokkal van baj: ilyenek ugyanis egyáltalán nincsenek. Viszont közmunkásként fizetik az Orosz-féle politikai szervezet aktivistáit, és a polgármester a település egyéb erőforrásait is rendszeresen használja politikai projektjeihez. A képviselőtestület által el nem fogadott 2015-ös zárszámadásban mindenesetre 74 millió forint elköltését annyival intézné el a polgármester, hogy dologi és folyó kiadások.

„Hogyhogy mit akar ezekkel a házakkal a polgármester? Nyerészkedni!”

Főként közmunkásoknak adja ki az egyesülete által megszerzett házait Orosz Mihály Zoltán polgármester, a bérleti díjat aztán levonják a közmunkáért kapott bérükből.
Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>