language

Intézmények:

Földművelésügyi Minisztérium highlight_off

Lapok:

Index

1999-ben alapították az index.hu mögött álló index.hu Rt.-t, mely később Zrt.-vé alakult. Első tulajdonosa és finanszírozója Kőrös Ákos cége, az Interventra Kft. volt,ő Szőllösi Gáborral 75 %-ot tulajdonolt a részvénytársaságból. A tulajdonosi körhöz tartozott még az egykori INteRNeTTo-s csapat néhány tagja is, mint Nyírő András, Gerényi Gábor és Uj Péter is. A befektetőknek 25 %-os tulajdonrészük volt az Rt.-ben. Az év decemberében Nyírő távozott. 2000 tavaszára több nagy befektető is tulajdonrészt szerzett a cégben, ezek együttesen 25,1 %-os tulajdonlást tudtak magukénak. Nem sokkal ezután az Intel Capital is tulajdonosi hányadot szerzett. 2001-ben Csepi Lajos lett a kiadó vezérigazgatója, aki az Állami Vagyonkezelő Rt. korábbi vezetője volt. 2002 elejére csődhelyzet alakult ki, a megmentő a Kóka János és Bajnai Gordon tulajdonában lévő Wallis Rt. leányvállalata volt. A Webigen néven beszálló cég a részvények egyharmadát vásárolta meg. 2005-ben ezt a vállakozást Nobilis Kristóf vette meg, ennek hatására az akkor már Index.hu Zrt. néven futó cég a CEMP (Közép-európai Média Rt) tulajdonába került. Vélekedesek szerint Nobilis Spéder Zoltán egyik strómanja volt csupán: hamarosan be is igazolódott a gyanú, ugyanis Spéder Zoltán 2006-ban bevásárolta magát az Indexbe, megvéve a Wallis Rt részesedését. Innentől határozottan ő vált a háttérben a valódi tulajdonossá. Ez volt index.hu első nyereséges éve.


2009 óta a hírdetéseket a CEMP értékesíti. 2014-ben a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Pro-Ráta Zrt opciós jogot szerzett az Index-beli tulajdonszerzésre, mely jogot 3 évvel később, már az Orbán-Simicska konfliktus idején érvényesített az üzletember. A Pro-Ráta ekkor tulajdonjogáról lemondva a Magyar Fejlődésért Alapítványnak adta át a kiadóvállatot. Ezt az alapítványt az NP Nanga Parbat Zrt. hozta létre pár hónappal korábban. Az alapítvány kuratóriumának elnöke Bodolai László, az index.hu jogásza lett. 2018-ban Simicska Lajos eladta érdekeltségeit Nyerges Zsolt üzletembernek. A CEMP-et időközben Spéder Zoltán két magánszemélynek adta el: Ziegler Gábornak, a CEMP Sales House ügyvezetőjének, illetve Oltyán Józsefnek, aki a Regon Média tulajdonosa és vidéki online médiahálózatot működtetett, valamint KNDP-s politikus volt. Ők ketten vették meg az NP Nanga Parbat Zrt.-t is, ezzel befolyást szereztek az Index hirdetései felett. A portál ezt követően támogatói kampányokba kezdett.

2020. július 22-én az Index.hu Zrt. igazgatóságának elnöke kezdeményezte Dull Szabolcs főszerkesztő elbocsátását. A szerkesztőség tagjai ezzel nem értettek egyet, és július 24-én nagy részük, több mint 80 munkatárs felmondott. 2020. november 23-án Szombathy Pál vezérigazgató-főszerkesztő távozott, a cég vezetését Starcz Ákos vette át. Bodolai László marad a csoport médiajogásza. Ezzel egyidőben az z Indamedia Network Zrt. bejelentette: visszavásárolják a Magyar Fejlődésért Alapítványtól (MFA) az Index.hu Zrt. részvényeit, így a jövőben az újság az Indamedia-csoport tagjaként folytatja működését. Az Indamedia tulajdonosai Ziegler Gábor és Vaszily Miklós.

 

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [25]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Lemondott a férje megbízásaival botrányba keveredett helyettes államtitkár

Lemondott Szele-Király Andrea, a Földművelésügyi Minisztérium helyettes államtitkára, derült ki a szerdán megjelent Magyar Közlönyből. A miniszterelnöki határozat szerint Szele-Király megbízatása február 15-én szűnt meg.

Tízmilliókért dolgozik a Hortobágyi Nemzeti Parknak az FM-államtitkár férjének cége

Sorra nyeri a megbízásokat a Földművelési Minisztérium felügyelete alá tartozó Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóságtól az FM-államtitkár férjének cége. Az államigazgatásban furcsa karrierívvel kikötött Szele-Király Andrea házastársa, Király József Jászkeszeg Kikötő Kft. nevű, eredetileg informatikai munkákra létrehozott vállalkozása ősszel szélesítette profilját építőipari tevékenységi körökkel, de nem kellett sokáig várnia az első állami megrendelésre, és azóta is jól megy a szekér.

A miniszter milliókat adott rá, de papírja nincs róla

Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter rengeteg programot támogatott milliókkal az elmúlt években a miniszteri keretéből, az elszámolással azonban gondjai akadnak. Hiába kéri hónapok óta Harangozó Tamás MSZP-s képviselő több program dokumentációját, azok – saját bevallásuk szerint – nincsenek meg a minisztériumban. A szocialista képviselő olyan, milliókkal támogatott programokra kérdezett rá, mint például „a vidéki retorikai képességek fejlesztése”, a magyar kézműves stratégia vagy a „mintapéldák elemzése a zöldség-gyümölcs ágazat fejlesztésére vonatkozóan”. A több mint ezerből találomra 11 programot választottak ki, közülük csak egyetlen egynek a dokumentációja van meg a minisztériumban. A többi, ha létezik, a háttérintézményeknél lehet, ám nem árulják el, melyiknél. Az adatok megismeréséért per indult a Fővárosi Törvényszéken.

Egy játékot kerestünk, és megtaláltuk a legtutibb állami pozíciót

A hungarikum társasjáték nyomába eredtünk, és kettőt is találtunk belőle, igaz úgy tűnik, egyik sem elérhető a nagyközönség számára. Viszont közben felfigyeltünk az egyik legkényelmesebb állami megbízásra, ami szintén a nagyra becsült nemzeti értékeinkhez köthető, és havi pár nap munkáért közel félmilliós fizetés jár érte.

Fellélegezhet, négymilliárdért jön a borok ujjlenyomata

négymilliárd forintot adtunk arra, hogy a Diagnosticum Zrt. tanúsítványokat állítson ki ilyesmiről, írja az MTI. Már fel is készült a tanúsítványok kiállítására a szerencsés cég, most pedig már csak arra várnak, hogy kinek lenne szüksége ilyesmire.

Különösen hülyén védekeztünk a parlagfű ellen

Az ÁSZ úgy gondolta, hogy a parlagfű elleni védekezésünket fogja vizsgálni, legalábbis a 2013 és 2015 közti időszakot. Nem lehet nem lelőni a poént azonnal, úgyhogy a fő állítást összefoglalnánk röviden: Valószínűleg semmit nem ért a parlagfű elleni fellépésünk, de az erre szánt pénzeket igen tréfás módon költöttük el.

Lecsapták a 25 hektáros tavat a horgászok kezéről

Az ország egyik legszebb nagy horgásztava a Pilisvörösvár melletti Háziréti horgásztó. A 25 hektárosnak tartott tavat a Pilisből eredő patakból duzzasztották még a rendszerváltás előtt. A hely rendben van tartva, a szelesebb völgyben mindig friss a levegő, évtizedek óta elég kedvelt horgászhely, maga a főhorgászunk, Áder is jól ismerheti.

Tudtak gyanús orosz ügyeiről, mégis évekig dolgozhatott a kormánynak Kiss Szilárd

A parlament nemzetbiztonsági bizottsági ülésén a hazai titkosszolgálati vezetők „mosták kezeiket” a vízummutyi ügyében, ők elvileg mindenről jelentettek. Sőt a vízumokkal bizniszelő Kiss Szilárd már 2011-ben, a kezdet kezdetén megbukott a nemzetbiztonsági átvilágításon. Mégis érinthetetlen volt, politikai szinten kaphatott védelmet éveken át. Az igazán fajsúlyos figura az élettársa, aki egyértelműen egy külföldi titkosszolgálathoz köthető.

Vadhúst kapott karira a helyettes államtitkár a fideszes iskolaigazgatótól

Az iskola most előkerül vadhúskiadási engedélyei alapján legalábbis az látszik, hogy Dr. Simon Attila István, akkor a Vidékfejlesztési Minisztérium jogi és igazgatási ügyekért felelős, ma a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerő piacáért felelős helyettes államtitkára, illetve Gúti Zsuzsanna, akkor és most is Simon mellett dolgozó titkárságvezető kaptak karácsony előtt két nappal 20-20 kg vadhúst, 40-40 ezer forint értékben ingyen.

Hat embert vádoltak meg a Hungária csalásai miatt

A Hungária Értékpapír pilótajátékszerű csalásai miatt hat embert vádoltak meg, írja az MTI. Egészen pontosan "különösen jelentős kárt okozó csalás bűntettével" és más bűncselekményekkel vádolja őket a főügyészség.
Találatok: [25]  Oldalak:   1 2 3   >  >>