language

Személyek:

Ghaith Pharaon highlight_off

Intézmények:

Külgazdasági és Külügyminisztérium highlight_off

Ghaith Pharaon

Ghaith Rashad Pharaon (1940. szeptember 8. – 2017.) szaúd-arábiai üzletember, bankár, egykor a Bank of Credit and Commerce International(wd) befektetője. Járt a 2015. szeptember 12-dikén megtartott seregélyesi szüreti felvonuláson. A seregélyesi Zichy–Hadik-kastély a Pharaon cégcsoport tulajdonába tartozik. Csalás és sikkasztás vádjával a Szövetségi Nyomozó Iroda körözési listáján szerepel. (Wikipédia)

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [7]  Oldalak:   1

Orbán terrorátvilágításon megbukott arab üzletembere is ott volt a Házban ezen a jeles napon

A karzatról nézte a képviselők eskütételét Zaid Naffa, jordán tiszteletbeli konzul, Orbán Viktor miniszterelnök régi jordán üzleti kapcsolata, akiről az Index nyomán tavaly megírtuk: azért nem kaphatott magyar állampolgárságot, mivel a Terrorelhárítási Központ (TEK) 2016-ban kockázatokat tárt fel az átvilágításakor.

A Naffák, Orbánék és a "titkos" menekültek

A nemzetbiztonsági kockázat ellenére kitartóan lobbizott Orbán „közvetítőjének” Semjén Zsolt, és a TEK nem véletlenül keveredett az ügybe; a kormány nem tud elszámolni 1300 menekült befogadásával, így csak annyit mond: ezek nem Brüsszel migránsai – áll a nemzetbiztonsági és külpolitikai bál.

Ghaith Pharaonnak azért adtunk vízumot, hogy Orbánnal találkozzon

Már az első, rövid időtartamra érvényes C típusú vízum kérelmezésénél tudta Ghaith Pharaon, hogy találkozni fog Orbán Viktorral. Ezt bizonyítják azok a vízumkérelem során rögzített információk is, amiket a külügy nem szeretne nyilvánosságra hozni.

Pharaon-ügy: a külügy nem olvassa a Seregélyesi Kisbírót

Szijjártó Péter külügyminiszter egy parlamenti kérdésre adott írásbeli választ, ebből kiderül, hogy jutott tartózkodási engedélyhez a milliárdos, és az is, hogy a külügy nem olvas vidéki újságokat. És mást sem, mert a seregélyesi fotókat mindenki lehozta.

Pharaon nem úgy jött Magyarországra, ahogy a kormány eddig mondta

Először azt mondták, hogy egyszer igényelt vízumot, aztán azt, hogy kétszer, majd jött egy újabb kormányzati verzió, amiből arra lehetett következtetni, hogy Pharaon egyszer sem adott be vízumkérelmet, mert elintézte helyette más. A legfrissebb állítás, amelyet kérdésünkre kaptunk, hogy az Interpol körözési listáján szereplő szaúdi üzletember egyszer valóban adott be személyesen vízumkérelmet, miután a jordán konzul elindította neki a procedúrát Budapesten. Az továbbra sem világos, hogyan Pharaon kapott-e tartózkodási engedélyt hónapokkal a vízumigénylése előtt. Ennél is különösebb, hogy Lázár és Szijjártó hetente máshogy, egymásnak is ellentmondva emlékezett az olajmilliárdos vízumigénylésének időpontjára.

A Külügy elismerte: ők közvetítettek Pharaon és Tarsoly között

„A KKM-nek és a Befektetési Ügynökségnek nem volt feladata az ő további ellenőrzése.”
Találatok: [7]  Oldalak:   1