language

Személyek:

Csiha Judit highlight_off
Herényi Károly highlight_off

Herényi Károly

1950. december 2-án született Budapesten. Nős, első házasságából két, második házasságából szintén két leánygyermeke született.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [7]  Oldalak:   1

A kisherceg bankja - A nagy lopás III.

A rendszerváltás óta a legnagyobb vállalati botrányként emlegetik a Postabank ügyét mind a mai napig. Az ügyészség 36,1 milliárd forintos hűtlen kezeléssel vádolta Princz Gábort, a bank volt elnök-vezérigazgatóját és hat társát, de az állam ennél lényegesen többet vesztett: több száz milliárdot öltek bele a bank konszolidációjába.

Nyilatkozniuk kell a fideszes képviselőknek: szerepeltek-e a Postabank VIP-listáján

A Fidesz-frakció minden tagja nyilatkozatot tesz arról, hogy nem volt, illetve jelenleg sincs semmiféle kedvezményes pénzügylete a Postabankkal. Egyben arról is nyilatkoznak, hogy személyükkel kapcsolatban a pénzintézet feloldhatja a banktitkot - jelentette be Rogán Antal, a miniszterelnök belpolitikai tanácsadója.

Nagy Sándor és Csiha Judit lemondott párttisztségéről

Nagy Sándor az MSZP alelnökségéről és frakcóvezető-helyettesi posztjáról, míg Csiha Judit elnökségi tagságáról mondott le. A politikusok azért váltak meg tisztségeiktől, mert szerepeltek a Postabank úgynevezett VIP listáján, azaz ők is részesültek a pénzintézet kedvezményes hitelakciójából.

1999: Lemond Herényi Károly

„A politikai közéletben nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszani" – ezekkel a szavakkal indokolta sajtótájékoztatóján Herényi Károly MDF-es országgyűlési képviselő lemondását általános alelnöki tisztéről és frakcióvezető-helyettesi posztjáról 1999. június 21-én.

Bank bán IV.

Sokak számára a Postabank csak egy "gennyes fekély" volt a gazdaság testén, amelynek ma már nincsen szüksége egy olyan pénzintézetre, ahol a működést nem a közgazdasági ésszerűségek és a bankszakma szabályai, hanem a korábbi években pénzért szerzett kapcsolatok, előjogok és kiváltságok határozták meg. A fekély kivágása sokba került: a központi költségvetés csak tavaly 152 milliárd forintot fordított a pénzintézet rendbetételére, a végső összeg pedig várhatóan megközelíti a 300 milliárdot.
Találatok: [7]  Oldalak:   1