language

Kulcsszavak:

adatigénylés highlight_off

Lapok:

HírTv highlight_off

HírTv

A HírTV 2003 óta sugározza adását, Magyarország első hírtelevíziója. Az alapítók deklarált célja a nagymúltú nemzetközi hírcsatornák (CNN, SkyNews, BBC) által képviselt műfaj és színvonal meghonosítása volt, de emellett a jobboldal és a Fidesz számára fontos volt egy saját csatorna létrehozása. A televízió partneri viszonyt ápolt a Magyar Nemzettel és a Lánchíd Rádióval egészen azok megszűnéséig. 2018-ig Simicska Lajos volt a tulajdonos. Miután Simicska összeveszett Orbán Viktorral, 2015 tavaszán a Fidesz politikusai bojkottot hirdettek a televízió ellen, így a tulajdonosváltásig nem fogadták el a csatorna meghívásait. Ugyanekkor lemondott a Fidesz-közeli vezetőség és arculatváltás következett. A csatornán ezt követően megjelentek baloldalhoz köthető újságírók, és a tévé elkezdett tudósítani a kormányhoz köthető korrupciós ügyekről. 2018 áprilisban Simicska bejelentette a Magyar Nemzet és a Lánchíd Rádió megszüntetését, finanszírozási okokra hivatkozva, majd nyáron a televíziót is eladta Nyerges Zsoltnak. Nyerges az újra kormánypárti hangvételűvé vált csatornát a kormányközeli médiaholdingnak (KESMA) adta tovább, így ma az Alapítvány a Hír TV Zrt. tulajdonosa. A KESMA nem akart párhuzamosan két hírtelevíziót (HírTV, EchoTV) fenntartani, ezért a két csatorna összeolvadt és HírTV néven sugárzott tovább az Echo Angol utcai székházából. A hírek szerint az átszervezések főként a HírTV korábbi dolgozói körében okozott elbocsátásokat. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>

Több mint 80 millióba kerül évente a Sorsok Háza állagmegóvása

A Hír TV közérdekűadat-igényléssel tudta meg, hogy a holokauszt áldozatainak emléket állító múzeum épülete hiába készült el már évekkel ezelőtt, a tárlat tartalmáról és az üzemeltetésről a kormánynak még nem sikerült megegyeznie a zsidó szervezetekkel, és a Mazsihisz szerint a múzeum már nem is nyit ki a választás előtt.

Ki kell adniuk a Hosszú Katinkáékkal kötött szerződéseket

A vizes világbajnokság lebonyolításáért felelős állami cégnek kell kiadnia azt a szerződést, amelyből kiderülhet, hogy kivel állapodott meg és mennyit fizet Hosszú Katinka úszóklubja a Duna Aréna használatáért – derül ki a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság jelentéséből.

Farkas Flórián büntetőügyéről érdeklődtek, de eltűnt az adatigénylés

Jávor Benedek azt akarta megtudni, hogy miért titkosították 30 évre a miniszterelnöki tanácsadó hűtlen kezelési ügyét, amely miatt börtönbe kellett volna vonulnia - végül azonban államfői amnesztiát kapott. Az adatigénylés valahogy elkeveredett.

Antall József Tudásközpont: részletek és „üvegyzseb” nélkül

Hiába kért, nem tudott meg részleteket az Antall József Tudásközpont gazdálkodásáról az LMP. Az ellenzéki párt újabb közérdekűadat-igénylést nyújt be az alapítványnak. A tudásközpont irodákat tart fenn, konferenciákat szervez, könyveket ad ki. Azt viszont nem közli az adófizetőkkel, hogy mindezt mennyiért teszi. Honlapján üvegzseb menüpont nincs.

Elszálltak a vizes vb szállásköltségei

Kétszeres a szorzó a vizes világbajnokság szállásköltségeinél. Csaknem nettó hatmilliárd forintért szerződött budapesti, illetve balatonfüredi szállodákkal a sportrendezvényt szervező magyar cég. A Nemzetközi Úszószövetség vezetői, a FINA partnerei és a szponzorok mellett luxushotelt foglaltak a média egyes képviselőinek is. A szállásköltségeket eredetileg 2,8 milliárd forintra becsülték.

Nem elégszik meg az ellenzék az ÁKK lépésével

Büntetőjogi és politikai elszámoltatást ígér a letelepedési kötvényeket vizsgáló ellenzéki árnyékbizottság a kötvénybiznisz minden résztvevőjével kapcsolatban. A testület tagjai nemzetbiztonsági szempontból kockázatosnak, gazdasági szempontból pedig veszteségeknek tartják, hogy ismeretlen tulajdonosi háttérrel rendelkező cégek tehetős külföldieknek árusítanak magyar állampolgárságot.
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>