language

Kulcsszavak:

bírság highlight_off
hűtlen kezelés highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Bige László: Igazságot szolgáltatott a bíróság

Első fokon felmentette a bíróság a vesztegetés vádja alól Bige László milliárdos vállalkozót. A műtrágyagyártással és -kereskedelemmel foglalkozó cégvezető szerint ez egy koncepciós per, amelyben a vád nem életszerű, „viccnek is rossz”, és a bíróságon ez ki is derült. A vállalkozó ellen még folyamatban van egy hasonló büntetőügy, egy GVH-s rekordbírság miatt indult per, valamint egy katasztrófavédelmi eljárás.

Gyanúsítások Bige László holdudvarában

A Magyar Nemzet információi szerint több, Bige László milliárdos műtrágyakirály cégéhez köthető személyt is meggyanúsított a rendőrség a közelmúltban. A Bige Holding Kft.-t érintő ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) veszélyes hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt folytat nyomozást. Az ellenzéket a választások előtt jelentős összeggel támogató Bige körül nem ez az első botrány, hiszen két súlyos gazdasági ügyben már vádat emeltek ellene, továbbá a Gazdasági Versenyhivatal egy éve tizenegymilliárdos bírságot szabott ki Bige László cégcsoportjára.

Quaestor-ügy: a bíróság megelégelte, hogy hét év és nyolc szakértő után sincs szakértői véleménye

2015 óta a nyolcadik olyan naptári évbe léptünk, amióta vizsgálják a hatóságok a Quaestor-ügyet, de még mindig nincs a vádat megalapozó szakértői vélemény. A Questor-ügyben a bíróság fajsúlyos pénzügyi és tőkepiaci kérdésekben várna szakértői segítséget, ezeket integrálná a vádiratba, hiszen nem várható el egy ügyésztől, vagy egy bírótól, hogy részleteiben is értsen a tőkepiacokhoz. De az igazságügyi szakértőkről sorra kiderül, hogy nem járhattak volna el. Az ügyben a bíróság eddig nyolc pénzpiaci- és tőkepiaci szakértőt rendelt ki a szakkérdések megválaszolására. Volt olyan szakértő, aki a kirendelés után 4 évvel később jelentett be elfogultságot; volt olyan szakértő a tárgyaláson, aki alapvető kérdésekre sem tudott adekvát választ adni, és volt olyan szakértő, amely elfogultságra, leterheltségre és kompetencia hiányára egyaránt hivatkozva kérte kizárását. A Telex úgy hallotta, hogy a további esetek között olyan is akadt, amelyben a szakértőről kiderült, hogy a Postabank-ügyben volt vádlott, vagy éppen a Quaestor-ügy károsultja volt.

Feljelentést tettek az Iparművészeti botránya miatt

A múzeum a Museum Complex (MC) nevű műtárgyszállító cégre írta ki a közbeszerzését, amit megtámadott egy másik cég, a Közbeszerzési Döntőbíróság pedig 5 millió forintra büntette az Imm-et. Az első kiírás után a múzeum megismételte az eljárást, megint az MC nyert, azonban már nemcsak 1,4 milliárd, hanem 2,4 milliárd forintért vállalta az elszállítást és raktározást. Így a Jászberényi útra kéne költöztetni a gyűjteményt és az azt kezelő munkatársakat, holott pl. a szomszédban van egy üres épület, amit ki lehetne bérelni. A Párbeszédtől V. Naszályi Márta ezért feljelentést tett hűtlen kezelés miatt, ezt kedden írta ki a Facebookjára. Azzal indokolja ezt, hogy „úgy tűnik, a 170 ezres könyvtárnak és adattárnak nincs gazdája, így kiszámíthatatlan, hogy mi fog történni vele.”

Elítélték a fővárosi szocialisták alelnökét

Kétrendbeli hűtlen kezelés bűntette miatt 900 ezer forint pénzbüntetésre ítélte első fokon a XVIII. és XIX. kerületi bíróság Szenteczky Jánost, a fővárosi MSZP alelnökét, a csepeli szocia­listák elnökét és frakcióvezetőjét, aki a Csepeli Vagyonkezelő Zrt., a Csevak vezérigazgatójaként követte el a neki felrótt bűncselekményeket.

Két és fél évet kapott Hunvald György

Jogerősen két és fél év börtönbüntetéssel sújtotta pénteken a Szegedi Ítélőtábla Hunvald Györgyöt, a főváros VII. kerületének korábbi szocialista polgármesterét az önkormányzat nevében kötött, valótlan tartalmú szaktanácsadói szerződések miatt.

Most befolyással üzérkedés miatt áll bíróság elé Kiss Ernő dandártábornok

Szerdán kezdődik a Központi Bűnüldözési Igazgatóság volt főigazgatójának, Kiss Ernő dandártábornoknak a büntetőpere a Fővárosi Törvényszéken. A KBI egykori nagyhatalmú vezetőjét azzal vádolják, hogy közel egymilliárd forinttal akarta lehúzni az MVM milliárdos hűtlen kezeléssel vádolt volt vezérét, Kocsis Istvánt azzal az ígérettel, hogy Pintér Sándor és Polt Péter segítségével eléri, kimossa őt a büntetőeljárásából.

Bűnösnek találták Princz Gábort

Megváltoztatta a Fővárosi Bíróság korábbi döntését csütörtökön az Ítélőtábla a Postabank-ügyben. Hanyag kezelés vétsége miatt pénzbüntetésre ítéltek a per hét vádlottja közül négyet, köztük Princz Gábort, a pénzintézet egykori elnök-vezérigazgatóját. Princznek 3,6 millió forintnyi büntetést kell fizetnie.

MINDENT VITTEK

Kartell, hivatali visszaélés, elcsalt közbeszerzés - semmi nem volt rendben az egyetemek 13 milliárd forintos informatikai megrendelései körül. Az ügyben az eddig Magyar Bálint vezette Oktatási Minisztérium is érintett. A Heti Válasz exkluzív részleteket közöl a versenyhivatali vizsgálat jegyzőkönyvéből.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>