language

Személyek:

Ficsor Ádám highlight_off

Lapok:

Ficsor Ádám

1980. június 17-én született Miskolcon, nőtlen.
1999-ben a Sárospataki Református Kollégium Gimnáziumában érettségizett, ahol tanulmányait két tannyelvű képzés (angol - magyar) keretében végezte. 1999-től 2002-ig a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetemen speciális módszertani alapképzésben részesült.

2000-től 2003. novemberéig a Rajk László Szakkollégiumban választott kuzusainak témakörei: banküzemtan, vállalati pénzügyek, mikroökonómia, makroökonómia, politikatudomány, agrárközgazdaság. 2003. júniusa és - 2004. januárja között az Universitat St. Gallen (Svájc) ösztöndíjasaként pénzügyi tanulmányokat folytatott. 2002. júniusa és 2004. júniusa között a CEMS (Community of European Management Schools) hallgatója is. 2002. jún. - 2004. jún. Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem Gazdálkodástudományi Kar hallgatója, Főszakirány: Vállalati Pénzügyek, diplomájának minősítése: kiváló. 2002. szeptemberétől 2004. júniusáig az Agrotrust Consulting Bt. cégvezetője. 2004. júniusától- 2004. októberéig az Európai Parlamentben Harangozó Gábor európai parlamenti képviselő szakértője. 2004. októberétől 2006. júniusáig az FVM Politikai Államtitkárság titkárságvezetője. 2006. július 1-től az FVM szakállamtitkára. 2008 elejétől Gyurcsány Ferenc kabinetfőnöke.

Politikai érdeklődésének megfelelően az egyetemi években is intenzív társadalmi tevékenységet folytatott: 1999. szeptemberétől 2001. szeptemberéig a BKÁE Hallgatói Önkormányzat tagja volt. 2003. januárja óta az MSZP Agrár- és Vidékpolitikai Tagozat Országos Elnökség tagja. 2004. augusztusától a BalEgyenes Munkacsoport szervezője. 2004. decembere óta az MSZP Nemzeti Fejlesztési Tagozat elnökségi tagja. 2005. januárjától az MSZP Országos Választmányának tanácskozási jogú küldötte. Nyelvismerete: angol - felsőfokú gazdasági szakmai anyaggal bővített nyelvvizsga, német - középfokú gazdasági szakmai anyaggal bővített nyelvvizsga.

Forrás:
FVM

Kapcsolódó linkek:
Népszabdság interjú
Ficsor osztálytársai pályázatok közelében (Heti Válasz)
Az új kabinetfőnök - Interjú a 168 Órában
Portré Ficsor Ádámról, a miniszterelnök új kabinetfőnökéről - HVG

HVG

A Heti Világgazdaságot 1979-ben alapították, a Világgazdaság utódjaként, folytatásaként. Kezdetben a Magyar Kereskedelmi Kamara finanszírozásában jelent meg. Kritikus szellemiségű lapként indult, hamarosan Magyarország vezető gazdasági hetilapjává vált. 1989-ben alapítottak a HVG-t kiadó HVG Kiadói Rt.-t. 1994-ben a szerkesztőség és a cég munkatársai felvásárolták a cég részvényeit. 1997-ben elsők között indított internetes portált. 2003-ben a német Westdeutsche Allgemeine Zeitung többségi tulajdont szerzett az ekkor már HVG Kiadó Zrt. néven működő kiadóban, ám a lap a szerkesztői függetlenségét továbbra is megőrizte. 2014-ben a német cég megvált többségi tulajdonától, melyet a szerkesztőség és a korábbi részvénytulajdonosok a menedzsmenettel karöltve visszavásárolták. A színvonalas működéshez 2010-ben egyre több anyagi támogatásra van szükség, ezért a HVG elindította a Pártolói Tagság programját 2018-ban, melynek keretein belül az olvasók adományokkal tudják támogatni a lapot. A HVG főszerkesztői: Jakus Ibolya, Nagy Iván Zsolt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Itt az újabb “dollárbaloldal”-jelentés: találtak még egymilliárdot és egy svájci alapítványt

Tovább bogozták a titkosszolgálatok és nyomozó hatóságok az ellenzék tavalyi kampányának külföldi pénzügyi támogatásait, és arra jutottak, hogy egy svájci alapítványon keresztül e célra, de már nem közvetlenül a Márki-Zay-féle MMM-hez további 900 millió forint körüli összeg érkezett.

Kétmilliárd Amerikából Márki-Zay-nak és az ellenzéknek? És ez legális volt?

Márki-Zay Péter először elszólta magát, majd mozgalma költségvetését nyilvánosságra hozva próbált menekülni a külföldi kampányfinanszírozás gyanúja alól. Az ügyben a rendőrség nyomoz.

Gyurcsány Ferenc régi harcostársai bukkanak fel a DK frakció kasszája körül

Az egyik ilyen a Big Data Analytics Kft, amelyben nem is kell sokat keresni Dessewfyt: a 2005-ös alapítás óta ő a tulajdonos-ügyvezető, a cég korábbi neve pedig mindenkinek ismerős lesz: Demos Magyarország. Igen, az a Demos, amely Gyurcsány Ferenc kormányzása idején a baloldal egyfajta think tankjeként, az akkor még MSZP-s volt kormányfő ideológiai támaszaként működött. A cég 2019 márciusa és júniusa között – vagyis nagyjából az EP-választási kampány idején – négy hónapra 32,9 millió, tehát havi közel nyolcmillió forintért szerződött a képviselőcsoporttal.
Találatok: [4]  Oldalak:   1