language

Lapok:

Kulcsszavak:

közszolgák a kampányban highlight_off

Index

1999-ben alapították az index.hu mögött álló index.hu Rt.-t, mely később Zrt.-vé alakult. Első tulajdonosa és finanszírozója Kőrös Ákos cége, az Interventra Kft. volt,ő Szőllösi Gáborral 75 %-ot tulajdonolt a részvénytársaságból. A tulajdonosi körhöz tartozott még az egykori INteRNeTTo-s csapat néhány tagja is, mint Nyírő András, Gerényi Gábor és Uj Péter is. A befektetőknek 25 %-os tulajdonrészük volt az Rt.-ben. Az év decemberében Nyírő távozott. 2000 tavaszára több nagy befektető is tulajdonrészt szerzett a cégben, ezek együttesen 25,1 %-os tulajdonlást tudtak magukénak. Nem sokkal ezután az Intel Capital is tulajdonosi hányadot szerzett. 2001-ben Csepi Lajos lett a kiadó vezérigazgatója, aki az Állami Vagyonkezelő Rt. korábbi vezetője volt. 2002 elejére csődhelyzet alakult ki, a megmentő a Kóka János és Bajnai Gordon tulajdonában lévő Wallis Rt. leányvállalata volt. A Webigen néven beszálló cég a részvények egyharmadát vásárolta meg. 2005-ben ezt a vállakozást Nobilis Kristóf vette meg, ennek hatására az akkor már Index.hu Zrt. néven futó cég a CEMP (Közép-európai Média Rt) tulajdonába került. Vélekedesek szerint Nobilis Spéder Zoltán egyik strómanja volt csupán: hamarosan be is igazolódott a gyanú, ugyanis Spéder Zoltán 2006-ban bevásárolta magát az Indexbe, megvéve a Wallis Rt részesedését. Innentől határozottan ő vált a háttérben a valódi tulajdonossá. Ez volt index.hu első nyereséges éve.


2009 óta a hírdetéseket a CEMP értékesíti. 2014-ben a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Pro-Ráta Zrt opciós jogot szerzett az Index-beli tulajdonszerzésre, mely jogot 3 évvel később, már az Orbán-Simicska konfliktus idején érvényesített az üzletember. A Pro-Ráta ekkor tulajdonjogáról lemondva a Magyar Fejlődésért Alapítványnak adta át a kiadóvállatot. Ezt az alapítványt az NP Nanga Parbat Zrt. hozta létre pár hónappal korábban. Az alapítvány kuratóriumának elnöke Bodolai László, az index.hu jogásza lett. 2018-ban Simicska Lajos eladta érdekeltségeit Nyerges Zsolt üzletembernek. A CEMP-et időközben Spéder Zoltán két magánszemélynek adta el: Ziegler Gábornak, a CEMP Sales House ügyvezetőjének, illetve Oltyán Józsefnek, aki a Regon Média tulajdonosa és vidéki online médiahálózatot működtetett, valamint KNDP-s politikus volt. Ők ketten vették meg az NP Nanga Parbat Zrt.-t is, ezzel befolyást szereztek az Index hirdetései felett. A portál ezt követően támogatói kampányokba kezdett.

2020. július 22-én az Index.hu Zrt. igazgatóságának elnöke kezdeményezte Dull Szabolcs főszerkesztő elbocsátását. A szerkesztőség tagjai ezzel nem értettek egyet, és július 24-én nagy részük, több mint 80 munkatárs felmondott. 2020. november 23-án Szombathy Pál vezérigazgató-főszerkesztő távozott, a cég vezetését Starcz Ákos vette át. Bodolai László marad a csoport médiajogásza. Ezzel egyidőben az z Indamedia Network Zrt. bejelentette: visszavásárolják a Magyar Fejlődésért Alapítványtól (MFA) az Index.hu Zrt. részvényeit, így a jövőben az újság az Indamedia-csoport tagjaként folytatja működését. Az Indamedia tulajdonosai Ziegler Gábor és Vaszily Miklós.

 

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Uniós pénzből népszerűsítheti a megyék fejlődését a kormány az önkormányzati választás előtt

A polgármestereknek írt levélben egy helyettes államtitkár azt kéri, küldjenek fotókat és beszámolókat arról, miként épült és szépült 2014 és 2020 között településük és így megyéjük. A Momentum által nyilvánosságra hozott levélből úgy tűnhet, mégis lesz kormányzati plakátkampány az önkormányzati választási kampány idején.

Hatóság mondta ki, hogy Szentendre vezetése politikai véleménye miatt diszkriminált valakit

A fideszes többségű szentendrei önkormányzat 2017 óta a fejlesztéseket külön táblákon, plakátokon reklámozza és ezekre a felületekre az adott választókerület képviselőjének arcképe kerül ki. A Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület képviselője, Fülöp Zsolt kerületében például járdát építettek, csakhogy éppen az ő városrészben nem került ki a képviselő fényképe, helyette a fideszes polgármester arcát tették a táblára.

A pákozdi polgármester trükkös úton próbálta megtolni a Fidesz kampányát

A pákozdi polgármester jogellenesen kampányolt a kormánypártok mellett az interneten és a pákozdi postaládákba eljuttatott levelében. Takács János úgy próbált trükközni, hogy nem nevezte meg konkrétan a Fideszt, csakhogy az NVB így is elfogadta a TASZ érvelését, miszerint "nem csak a jelölő szervezet melletti nyílt állásfoglalás lehet jogsértő, hanem az adott párt választási kampányban széles körben ismertetett álláspontjának népszerűsítése is". Takács esetében súlyosbító körülmény volt, hogy a kormánypárti propaganda terjesztéséhez az önkormányzati infrastruktúrát használta fel. A polgármester 138 ezer forintos büntetést kapott.

Telegraph: Levélben kért menekülteket lejárató anyagokat a magyar nagykövetektől a külügyi államtitkár

A brit Telegraph egy péntek este megjelent cikkben arról ír, hogy Menczer Tamás, a külügyi tárca kommunikációért és parlamenti koordinációért felelős helyettes államtitkára köremailben kérte a magyar külképviseleteket, hogy a kampány segítése érdekében gyűjtsenek

A Momentum szerint nem pártatlan az NVB elnöke

Kifogást nyújtott be a Nemzeti Választási Bizottsághoz a Momentum elnöke, Fekete-Győr András, amiért Patyi András, az NVB elnöke szerdán felszólalt a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Campus átadásán (Patyi az NKE rektora is).

Keményen beszólt a Kúria a Nemzeti Választási Bizottságnak

Az elmúlt hetekben még a mai magyar közéleti viszonyok között is feltűnést keltett a kerületi önkormányzat tulajdonában lévő Csepeli Hírmondó. Az Indexen kétszer is (1, 2) írtunk arról a sajátos, erősen a személyi kultuszba hajló igyekezetről, ahogy a lap Németh Szilárdot népszerűsíti: a Fidesz kerületi képviselő-jelöltje a keresztrejtvényt, a komposztálási mintaprogramról szóló beszámolót és az apróhirdetéseket kivéve szinte minden oldalon szerepel.

Munkásaitól gyűjti az aláírásokat a rákosmentei fideszes alpolgármester

Múlt csütörtökön írtuk meg, hogy a szentendrei polgármesteri hivatal fű alatt szervezi a Fidesz választási kampányát. Ott a hivatal köztisztviselője azt kérte a képviselő-testület tíz egyéni képviselőtől – akik közül kilenc fideszes, egy pedig a Társaság az Élhető Szentendréért szervezet képviselője –, hogy e-mailben küldjék el neki azoknak az aktivistáknak a nevét és életkorát, akik a választási kampányban segítenek nekik. Ezt a levelet a kilenc fideszes képviselő mellett – feltehetően véletlenül – a TESZ képviselőjének is elküldte, akik ezt nyilvánosságra hozták, így derült fény a turpisságra.

Jogsértő volt, ahogy a Fidesz kampányát segítette a szentendrei önkormányzat

Ahogy azt korábban megírtuk, egy eltévedt emailből derült ki, hogy a szentendrei polgármesteri hivatal köztisztviselője valamilyen módon szerepet játszik a fideszes választási kampányban. Az önkormányzat kulturális referense csak a fideszes képviselőknek akarta, de véletlenül elküldte egy nem fideszesnek is levelét, amiben azt kérte a képviselőktől, hogy küldjék meg neki azoknak az aktivistáknak a nevét és életkorát, akik a választási kampányban segítenek nekik. Egy önkormányzati tisztviselő tehát munkaidőben a Fidesz kampányát egyengette.
Találatok: [8]  Oldalak:   1