language

Lapok:

Kulcsszavak:

őrzés-védés highlight_off

Index

1999-ben alapították az index.hu mögött álló index.hu Rt.-t, mely később Zrt.-vé alakult. Első tulajdonosa és finanszírozója Kőrös Ákos cége, az Interventra Kft. volt,ő Szőllösi Gáborral 75 %-ot tulajdonolt a részvénytársaságból. A tulajdonosi körhöz tartozott még az egykori INteRNeTTo-s csapat néhány tagja is, mint Nyírő András, Gerényi Gábor és Uj Péter is. A befektetőknek 25 %-os tulajdonrészük volt az Rt.-ben. Az év decemberében Nyírő távozott. 2000 tavaszára több nagy befektető is tulajdonrészt szerzett a cégben, ezek együttesen 25,1 %-os tulajdonlást tudtak magukénak. Nem sokkal ezután az Intel Capital is tulajdonosi hányadot szerzett. 2001-ben Csepi Lajos lett a kiadó vezérigazgatója, aki az Állami Vagyonkezelő Rt. korábbi vezetője volt. 2002 elejére csődhelyzet alakult ki, a megmentő a Kóka János és Bajnai Gordon tulajdonában lévő Wallis Rt. leányvállalata volt. A Webigen néven beszálló cég a részvények egyharmadát vásárolta meg. 2005-ben ezt a vállakozást Nobilis Kristóf vette meg, ennek hatására az akkor már Index.hu Zrt. néven futó cég a CEMP (Közép-európai Média Rt) tulajdonába került. Vélekedesek szerint Nobilis Spéder Zoltán egyik strómanja volt csupán: hamarosan be is igazolódott a gyanú, ugyanis Spéder Zoltán 2006-ban bevásárolta magát az Indexbe, megvéve a Wallis Rt részesedését. Innentől határozottan ő vált a háttérben a valódi tulajdonossá. Ez volt index.hu első nyereséges éve.


2009 óta a hírdetéseket a CEMP értékesíti. 2014-ben a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Pro-Ráta Zrt opciós jogot szerzett az Index-beli tulajdonszerzésre, mely jogot 3 évvel később, már az Orbán-Simicska konfliktus idején érvényesített az üzletember. A Pro-Ráta ekkor tulajdonjogáról lemondva a Magyar Fejlődésért Alapítványnak adta át a kiadóvállatot. Ezt az alapítványt az NP Nanga Parbat Zrt. hozta létre pár hónappal korábban. Az alapítvány kuratóriumának elnöke Bodolai László, az index.hu jogásza lett. 2018-ban Simicska Lajos eladta érdekeltségeit Nyerges Zsolt üzletembernek. A CEMP-et időközben Spéder Zoltán két magánszemélynek adta el: Ziegler Gábornak, a CEMP Sales House ügyvezetőjének, illetve Oltyán Józsefnek, aki a Regon Média tulajdonosa és vidéki online médiahálózatot működtetett, valamint KNDP-s politikus volt. Ők ketten vették meg az NP Nanga Parbat Zrt.-t is, ezzel befolyást szereztek az Index hirdetései felett. A portál ezt követően támogatói kampányokba kezdett.

2020. július 22-én az Index.hu Zrt. igazgatóságának elnöke kezdeményezte Dull Szabolcs főszerkesztő elbocsátását. A szerkesztőség tagjai ezzel nem értettek egyet, és július 24-én nagy részük, több mint 80 munkatárs felmondott. 2020. november 23-án Szombathy Pál vezérigazgató-főszerkesztő távozott, a cég vezetését Starcz Ákos vette át. Bodolai László marad a csoport médiajogásza. Ezzel egyidőben az z Indamedia Network Zrt. bejelentette: visszavásárolják a Magyar Fejlődésért Alapítványtól (MFA) az Index.hu Zrt. részvényeit, így a jövőben az újság az Indamedia-csoport tagjaként folytatja működését. Az Indamedia tulajdonosai Ziegler Gábor és Vaszily Miklós.

 

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Növelték milliárdos bevételeiket a kormány kedvenc kidobói

Egy év alatt közel másfél milliárd forinttal nőtt a Fidesz-kormány kedvenc őrző-védő cégének bevétele, a 2018-as 7,3 milliárd után a 2019-es üzleti évben 8,9 milliárd forint bevétel szerepel a Valton-Sec Kft. nyilvános beszámolójában.

Triplázott a kormány kedvenc őrző-védő cége

Több mint háromszor akkora profittal zárta a 2017-es évet a kormány kedvenc biztonsági cége, a Valton-sec Kft., mint amennyi 2016-ban összejött neki: a cég tavaly 1,4 milliárd forintos nyereséget könyvelt el a 2016-os 446 millió forint után. A cég a bevételeit is több mint megduplázta, a 2016-os 2,7 milliárd után tavaly 6,4 milliárd forint folyt be a céghez.

Az erőszakos valtonosok ellen tüntettek a ligetvédők

Körülbelül 100-150-en gyűltek össze a Dózsa György úton a Liget Center előtt, ahol a Liget Budapest irodája van, hogy tiltakozzanak a Városligetben történt erőszak ellen, ahol a Városliget Zrt. által megbízott Valton cég biztonsági emberei durván bántalmazták a ligetvédőket.

Milliárdokat csalt el egy munkaerőkölcsönző cégháló

Milliárdos nagyságrendű költségvetési csalás miatt vádat emelt a Fővárosi Főügyészség egy bűnszervezet tagjaival szemben – írja az ügyészség sajtóközleményében. Az ügynek összesen 40 vádlottja van. A vádirat szerint az öt személyből álló, két személy által irányított bűnszervezet 2013. évtől működött. A bűnszervezet egy olyan munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó céghálózatot hozott létre, amelyben a cégek élére strómanokat állítottak, akik csupán papíron vállalták el a vezetést. A bűnszervezet célja az volt, hogy a szolgáltatásaikat igénybe vevő gazdasági társaságoknak biztosítsák azt, hogy a munkavállalóik után az adókat és járulékokat ne kelljen megfizetniük.

Politikaközeli üzletemberek kezén a hazai készpénzszállítás

Garancsi István cége szeretné megvenni a piacvezető készpénz-logisztikai céget, vagyis a G4S-csoport hazai érdekeltségeit. Ha a versenyhivatal jóváhagyja, az eddig külföldi kézben levő cég eladását, akkor már kizárólag politikaközeli befektetők rúgnak labdába a stratégiai fontosságú ágazatban. Az is pikáns lesz, ha ezek a cégek összefognak, de az is, ha versenyeznek.

Duplázott a Fidesz kedvenc őrző-védő cége

Elég jó éve volt tavaly a Fidesz kedvenc biztonsági cégének, a Valton Security ugyanis két és félszer annyi pénzt keresett 2016-ban, mint egy évvel korábban. Varga Lajos őrző-védő cége, amely az elmúlt időben többek között arról lett híres, hogy rendőrök helyett rendszeresen a Valton kopasz biztonsági őrei biztosítják a kormány és a Fidesz rendezvényeit, például a 2016-os október 23.-i állami megemlékezést, tavaly 446 706 000 forintos nyereséget könyvelt el, míg 2015-ben 178 milliót keresett.

Azért dolgozik velünk a Fidesz, mert volt egy barátom Orbánnál

Napjaink egyik legjobban hasító biztonsági cégének vezetője maga is elismeri, hogy közel áll a Fideszhez. A vállalkozás egyik tulajdonosa bizalmas viszonyt ápol a miniszterelnökkel, a kormánytagok családtagjaival, a csendestárs pedig a mostani TV2-vezérnek adott tanácsokat, és jó barátja a korábbi MSZP-elnöknek.

A vamzerek fénykora volt az elmúlt két évtized?

A legnagyobb maffiózók a rendőrség besúgói voltak. Néhány információval biztosítani tudták, hogy éveken át szinte háborítatlanul irányíthassák szervezeteiket a hatóságok szeme előtt.

Túl nagyra nőtt Vizó birodalma

A rendőrségi korrupciós ügy főszereplője, Vizoviczki László a szórakozóhelyeit és a neki dolgozó rendőröket is szigorú, jól bevált módszerekkel irányította. A birodalom azonban túl nagyra nőtt, és erősebb lett a felszámolásához fűződő érdek, mint a fenntartásához.

Perújítási nyomozás indul a Zrínyi rektora ügyében

Perújítási nyomozást rendelt el az ügyészség a befolyással üzérkedésért jogerősen négy év börtönre ítélt Szabó János, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem volt rektorának ügyében - értesült az MTI Hírcentrum.
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>