language

Személyek:

Csák István highlight_off

Kulcsszavak:

klientúra highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

Meddig mehet el egy polgármester büntetlenül?

Mostanában több nyírségi polgármester is összetűzésbe került a törvénnyel. Ám hiába születtek jogerős ítéletetek, hiába zajlanak néhány esetben még most is a nyomozások: a szóban forgó települések vezetőit rendre újraválasztják, nemritkán nagy fölénnyel. A falvak és a városok első emberei abban a választókerületben politizálnak, amelynek fideszes országgyűlési képviselőjét valószínűleg csak a mentelmi joga védi meg attól, hogy ne ítéljék el őt is. A Nyírségben próbáltunk utánajárni annak, hogy milyen is a „szabolcsi törvény”.

Szabolcsi belharc a fideszes Döbrögik vidékén

Új főigazgatót kapott februárban a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kormányhivatal. Polgári András kinevezése látszólag mínuszos hír, még az állami távirati iroda sem foglalkozott vele. Pedig az eseménynek önmagán túlmutató jelentősége volt: az önkormányzatokat ellenőrző, a helyi polgármestereket felügyelő, a törvényesség őreként működő megyei hivatalban csaknem egy hónapon keresztül totális fejetlenség uralkodott.

Jogerősen elítélték a fideszes polgármestert

A Nyíregyházi Törvényszék másodfokú tanácsa helybenhagyta a Nyíregyházi Járásbíróság ítéletét, amellyel hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisítás bűntette miatt pénzbüntetésre ítélt három vádlottat, akik egy szabolcsi település önkormányzatánál töltöttek be különböző tisztségeket – így kezdődik a Nyíregyházi Törvényszék lapunknak elküldött közleménye. Az első- és másodrendű vádlottat 360 000 forint, a harmadrendű vádlottat 160 000 forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte a bíróság. Az ítélet jogerős.
Találatok: [3]  Oldalak:   1