language

Kulcsszavak:

klientúra highlight_off

Intézmények:

Várda Sport Egyesület highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Megmutatjuk, hova folyt a NER-cégek TAO-ja

Látlelet arról, hogy zárul be a kör a NER rendszerében az állami megrendelésektől kezdve a sporttámogatásokig.

Horvátországban, Szlovéniában és Ukrajnában is milliárdokkal támogat külhoni fociakadémiákat a magyar állam

Magyarországon olyan ütemben nőnek ki a földből az újabbnál újabb stadionok, hogy a focirajongók is alig tudják követni, milyen új létesítménynek kellene örülniük éppen. A magyar kormány nemcsak a profi futballisták, de az utánpótlás irányába is rengeteg közpénzt irányított. A nemzeti futballmánia nem állt meg a határoknál, néhány éve a szomszédos országok magyarlakta területein is építkezések kezdődtek. Azóta különböző állami szervezeteken keresztül sok milliárd forintnyi közpénzt költöttünk határon túli futballakadémiákra. Arról eddig keveset lehetett tudni, hogy a külhoni magyar sportklubok pontosan mire kapták ezt a pénzt, mi viszont megszereztük és most nyilvánosságra is hozzuk az erre vonatkozó szerződéseket. Ebben a cikkben a Horvátországban, Szlovéniában és Ukrajnában működő fociakadémiáknak nyújtott, eddig összesen 6,5 milliárd forintnyi magyar állami támogatásról lesz szó.

118 millió TAO-t akar elkölteni most a Kisvárda

A Várda Sport Egyesület a 2017/2018-as idényben 118,6 millió forintnyi TAO-támogatást költhet el sportfejlesztési programjára - tudta meg az mfor. Ez 2013 óta a legkisebb támogatást jelenti, hiszen 2014-ben 135 milliót, 2015-ben 1,2 milliárdot, tavaly pedig 581 millió forintot hagyott jóvá a most már másodosztályban szereplő focicsapatnak.

Tao 2016: 3 milliárdot kaszált Orbán fociakadémiája

Nagyjából kialakult a 2016/2017-es támogatási időszakra jóváhagyott látvány- és csapatsport támogatások jegyzéke a labdarúgásban. Néhány hiánypótlás alatt lévő pályázatot leszámítva teljes a lista, aminek első helyén idén is a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány áll, közel négyszer annyi megítélt támogatással, mint a második, és 120-szor annyival, mint az átlag.

Stadion után szálló és apartmanház épül Kisvárdán – a kivitelező a Nyírépszer Kft.

Mintegy másfél milliárd forintért épülhet meg a Kisvárdai Sportszálló és Apartmanház – derül ki a Közbeszerzési Értesítőből. A kivitelezést elnyerő két cég egyike az a Nyírépszer Hungária Kft., amelyik a debreceni menekültszállót bővítette nem sokkal a bezárása előtt.

NeoTaoisták

Seszták Miklós mellett Lázár János és a szintén fideszes Tessely Zoltán is több százmilliós taotámogatást segíthetett összeszedni egy-egy sportegyesületnek. A már megszokottak mellett vannak új nevek is a legtöbb dotációt begyűjtő labdarúgó-szervezetek listáján. Számos néhány ezer főt számláló település gazdagodhat sportcsarnokkal, szállóval vagy éppen stadionnal.

Évi négymillió forint közpénzbe kerül egy felcsúti akadémista

Egy akadémistára mintegy négymillió, egy bajnoki pontra ötmillió, egy győzelemre pedig 16 millió forint közpénz jutott a Puskás Akadémiánál tavaly, míg a hasonlóan eredményes klubok ennek csupán a tizedét kapták. A támogatások szétosztásánál sem változott semmi, továbbra is rendkívül egyenlőtlenül működik a sporttámogatási rendszer: a felcsúti futballakadémia hasította ki a legnagyobb részt a taotortából.

Dől a pénz Seszták Miklós városának focicsapatához (videó)

Egy év alatt csaknem ötszörösére nőtt az NB 3-ban játszó Várda Sport Egyesület bevétele. Mindez azután történt, hogy Kisvárda országgyűlési képviselőjéből, Seszták Miklósból fejlesztési miniszter lett. A jegyeladásokból befolyó pénz nem lett több a focicsapatnál, viszont a többszörösére nőtt a látványsportok támogatására szánt TAO-pénz.
Találatok: [8]  Oldalak:   1