language

Kulcsszavak:

környezetvédelem highlight_off

Intézmények:

Nemzeti Földalapkezelő Szervezet highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>

A Kúrián is győzött Kishantos és a Greenpeace a magyar állam ellen

„Győztünk!” – ismételte sírva a telefonjába a Kúria lépcsőin a kishantosi biogazdaság (Kishantosi Vidékfejlesztési Központ Közhasznú Nonprofit Kft.) vezetője, miután a Kúria úgy döntött, nem kell megfizetniük az államnak több mint 15 millió forint költséget. Ezt egy őrző-védő cég megbízása miatt kérte volna a kishantosiaktól az állam, a biogazdaság korábban bérelt földjeinek elvételét követő tüntetések miatt. A keresetet első, majd másodfokon is elutasította a bíróság, és a kishantosiaknak adott igazat, de a Magyar Állam felülvizsgálati kérelemmel fordult a Kúriához.

Csöndesen megfricskázta a kormányt az Alkotmánybíróság

Az Alkotmánybíróság nemrég két fontos döntést hozott a kormány egyik legnagyobb projektjével, az állami földek nagy részének villámgyorsan lezavart privatizációjával kapcsolatban, mindkettőben megállapítva: a kormány így-úgy megsérti az alaptörvényt. A Földművelésügyi Minisztérium mégis győzelemként ünnepelte az AB döntéseit, a normakontrollt kérő képviselő pedig kicsit csalódott volt. Ha azonban jobban megnézzük, az Alkotmánybíróság jobban rácsapott a kormány és a fideszes parlamenti képviselők kezére, mint azt ők szeretnék elismerni, és talán még új precedenst is teremtett azzal kapcsolatban, hogyan lehet az Alaptörvényre hivatkozva megvédeni a környezetet – akár még a kormánytól is.

Ab: Alkotmányellenes a Nemzeti Földalap vagyonát érintő szabályozás

Az Alkotmánybíróság (Ab) keddi nyilvános ülésén kihirdetett határozatában alkotmányos mulasztást állapított meg a Natura 2000 földek - ezekről ebben a cikkben írtunk részletesebben - értékesítésére és azt követő hasznosítására vonatkozó szabályozással kapcsolatban. A Natura 2000 földeken az élővilág védelme érdekében csak speciális természetvédelmi előírások betartásával lehet gazdálkodni.

Videó: Ez a per “az ördög lehelete”

Beperelte a Nemzeti Földalapkezelő a tökretett kihantosi gazdaság megmentéséért kiállókat, a Greenpeace-szel és a Kishantos Nonprofit Kft.-vel akarják kifizettetni egyebek mellett annak a biztonságiőr-brigádnak a költségeit is, amelyet arra szerződtettek, hogy a föld korábbi használóit távol tartsák a területtől. Ez ellen tiltakozott több tucat szervezet mintegy száz demonstrálóval a bíróság előtt. Videó.

Leállították az állami földrablást

Alkotmányellenes az állami földvagyonról szóló törvény nemzeti parkokkal kapcsolatos módosítása - mondta ki az Alkotmánybíróság hétfőn az államfő indítványára. A döntés következménye, hogy ebben a formában nem hirdethető ki a nemzeti parkok védett földjeinek vagyonkezelői jogát elvonó törvénymódosítás, melyet az ombudsman, a zöldszervezetek és a parlamenti ellenzék is támadott.

Alkotmányellenes a földtörvény nemzeti parkokkal kapcsolatos módosítása

A törvénymódosítás ebben a formában nem hirdethető ki – ezt mondta ki az Alkotmánybíróság az államfő indítványára. A testület szerint viszont nem alaptörvény-ellenes, hogy a törvény egyes, a Nemzeti Földalapba tartozó földterületek esetében lehetővé tette haszonbérleti szerződések felmondását, és megszüntetett előhaszonbérleti jogokat.

Áder nem írja alá a földtörvény módosításait

Az államfő álláspontja szerint az állami földvagyonról szóló törvénymódosítás egyes rendelkezései és elfogadásának módja nincsenek összhangban az Alaptörvénnyel, ezért Áder János előzetes normakontrollt kért az Alkotmánybíróságtól – közölte honlapján a Köztársasági Elnöki Hivatal pénteken.

Csak egy fideszes állt ellen, amikor eladták a magyar földet

Az ellenzék és a civil természetvédők tiltakozása, illetve az ombudsmani ellenjavallat dacára elfogadta kedden a parlamenti kormánytöbbség az állami földvagyon kezeléséről szóló, a nemzeti parkok földjeit a sajátos földpályázati döntéseiről híres Nemzeti Földalapra bízó törvényjavaslatot.
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>