language

Személyek:

Garancsi István highlight_off
Kósa Lajos highlight_off

Garancsi István

Garancsi István (Mátészalka, 1965. november 30. –) magyar üzletember, a Videoton FC labdarúgó-csapat tulajdonosa, a Magyar Természetjáró Szövetség elnöke, a NAV online pénztárgépeihez SIM-kártyát szállító Mobil Adat Kft. többségi tulajdonosa.A Forbes 2023-as összeállítása szerint ő az ország 12. leggazdagabb embere. A MET-csoport révén érdekelt a magyarországi gázkereskedelemben, a Market Építő Zrt. pedig az építőiparban tarol: a cég az egyik leggyakoribb nyertese az állami közbeszerzéseknek. Hozzá köthető például a Kopaszi-gát melletti területen 2017-ben megkezdődött BudaPart projekt: a beruházás keretében lakó- és irodaépületek, valamint szórakoztató negyed épül Lágymányoson, illetve itt húzták fel a 120 méteres MOL-felhőkarcolót is,  amely világörökségi szakemberek szerint a budai panorámát is veszélyeztetheti. Csányi Sándor és Hernádi Zsolt mellett Garancsi érdekeltségébe tartozik az az – egykori Habsburg-rezidencia átalakításával létrejövő – tihanyi luxusszálló-beruházás is, amelyet 11 milliárd forint közpénzzel támogatott meg a Magyar Turisztikai Ügynökség. Andy Vajna halála után a Garancsi és Szalay-Bobrovniczky Kristóf tulajdonában lévő LVC Diamond Kft. szerezte meg a Las Vegas Casino-csoportot: az öt fővárosi kaszinóval együtt így Garancsihoz került a 2056-ig érvényes kaszinókoncesszió is.

Kósa Lajos

Kósa Lajos (Debrecen, 1964. március 14. –) politikus, országgyűlési képviselő. Nős, 4 gyermeke van. 1998–2014 között Debrecen polgármestere. 2010 és 2015-ig a Fidesz ügyvezető alelnöke, majd 2015 és 2017 között a Fidesz frakcióvezetője. 2017. szeptember 25-én Áder János október 2-i hatállyal a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszterré nevezte ki a Sándor-palotában. A 2020-as Befolyás-barométer szerint ő Magyarország 47. legbefolyásosabb embere. 

Kósa 2018-ban egy bizonyos csengeri örökösnőhöz köthető csalási ügy kapcsán került a hírekbe, 2021-ben pedig ő erősítette meg, hogy a Belügyminisztérium szerezte be a Pegasus-kémszoftvert. Hozzá köthető a később legendássá vált “elveszti közpénz-jellegét” kifejezés, amely az alapítványi működés magyarázatakor hangzott el.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

Csendben lenulláztak egy 30 milliárdos állami programot, a pénz egy magántőkealapban landolt

Január elején számolt be a 24.hu egy balatoni telekügyletről, amelynek eredményeként az egykori zánkai MÁV-üdülő két – tulajdonosait rejtegető – magántőkealap érdekeltségébe került. A titkos pénzalapok egyike mögött Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter testvérének köre bukkant föl, a másik a miniszter felügyelte MFB Csoport által 32 milliárd forint közpénzzel kitömött magántőkealap. Az utóbbiról kiderült, hogy létrehozásával az állam lenullázott egy hosszú távra tervezett stratégiai programot, amely hazai vállalatok számára biztosított volna támogatást. Az MFB Csoport saját szakemberei helyett egy magáncégre bízta a pénzalapba tett 32 milliárd forint közpénz kezelését. Az üzletvitel autonóm módon, belső szabályzatok alapján megy, ami nem nyilvános.

Így lopnak ők - Mutyikalendárium

Egymást érték a korrupció gyanús esetek, csodás kormányközeli gazdagodások, furcsa fejlesztések 2017-ben is. Összeállításunkban ezek közül válogattunk a teljesség igénye nélkül.

NAV-vizsgálat indul a luxusban élő fideszesek ellen?

Az MSZP gazdálkodása tiszta és átlátható, ezért minden eszközzel támogatja azt a vizsgálatot, amit NAV indított ismeretlen tettes ellen a párt józsefvárosi szervezeténél. Bízunk abban, hogy az adóhatóság célja valóban az igazság kiderítése, annak ellenére, hogy a szervezetet egy olyan elfogult és adóügyi kérdésekben járatlan Fidesz-politikus irányítja, mint Tállai András - írta a szocialista párt közleményében.
Találatok: [3]  Oldalak:   1