language

Kulcsszavak:

bankok - pénzintézetek highlight_off
közigazgatás highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [51]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>

A Merkel-éra utolsó ajándékával foglal el megbonthatatlan hadállást Orbánék liblingje

Egy esetleges kormányváltás után is biztonságban lesz a 4iG, Mészáros Lőrinc korábbi érdekeltsége, amelyet nemzetközi multivá tesz az állami segítség és a német hadiipari óriás, a Rheinmetall tőkéje.

Rablóhadjárat: pénzt parlagon Orbán kormányai nem hagynak

Nagyon nekibátorodott Orbán Viktor az első kormányzása óta. Akkor még kisebb trükkökkel emelt ki százmilliárdokat a költségvetésből, szinte szégyenlősen egyengette családja gazdagodását, és csupán néhány famulusával kivételezett. Ma nagyban űzi mindezt, és ha megnyeri a választásokat, utána aligha vállal önkéntes mértékletességet.

Házipénztárként használják az Eximbankot kormányközeli üzletemberek

A Fidesz rogánista köre mindent járó malmocskaként használja az állami Eximbankot, mintegy konkurenciát teremtve (a formálisan legalábbis) a nagy vetélytárs Lázár János alá rendelt MFB-nek. Az ismertebb hitelek: a most visszafizetett Vajna-féle tévévásárlási hozzájárulás, a Garancsi-féle Kopaszi-gát, a Mészáros-közelbe zsilipelő szállodalánc finanszírozása, és így tovább. Ezek mellett eddig kevesebbet vagy éppen semennyit sem emlegetett tételekre is bukkantunk: milliárdos hitelt kapott például a kormánybarát izraelita felekezet, a Köves Slomó-féle EMIH baromfifeldolgozója is, de hiteleznek repülésszimulálást, diósgyőri fantomkohót és L. Simon-közeli agrárbizniszt is. Repkednek a milliárdok a részben a nemzetközi tőkepiacról finanszírozott állami pénzintézetnél.

Magyarországon a korrupcióellenes harc azt jelenti, hogy politikai mandátum nélkül nem szabad lopni

"Mi nagyon magasra tettük a lécet, azt mondtuk, hogy Magyarországnak a világ korrupcióval legkevésbé fertőzött országai közé kell tartoznia" Pintér Sándor belügyminiszter ezzel kezdte a beszédét az Állami Számvevőszéken tartott konferencián, ahol csütörtök délelőtt a korrupcióellenes összefogás ötödik születésnapját ünnepelték meg a magyar állam vezetői.

Kiss Szilárd nem láthatott titkos iratokat

Nem tekinthetett be minősített iratokba a most előzetesben lévő egykori agrárdiplomata, Kiss Szilárd - derült ki a külgazdasági tárca közléséből. Vagy azért, mert nem esett át nemzetbiztonsági átvilágításon, vagy azért, mert az ellenőrzés kockázatokat tárt fel.

Közpénzek a Quaestornál: csúcsra jár a kormányzati ködgép

Hiába kerülnek nyilvánosságra naponta új információk a Quaestor-ügyben, a kérdések gyorsabban szaporodnak, mint a válaszok. Különösen messze vagyunk attól, hogy kiderüljön, hogy milyen konstrukcióban, ki és mennyi közpénzt rakott a bebukott cégcsoportba, illetve hogy a befektetésekről, majd azok kivonásáról szóló döntések meghozói mit tudtak a csoport működésének kockázatairól és pénzügyi helyzetéről. Az üggyel kapcsolatos adatigénylésekre érkezett válaszokból szemlézünk.

Az MNB pénzügyi felügyelet hivatalos honlapja szerint még aktív a Quaestor kötvényeket kibocsátó cég

Találkoztatok már olyan emberrel, aki nem tudja, ki volt Elvis Presley? Mert bizony van ilyen. És olyan ember is lehet, aki sajtót nem olvas, de ha megtakarításairól dönt, akkor az MNB felügyeleti honlapjára megy fel, és ott nézi meg, hogy milyen piaci szereplők aktívak.

Brókerbotrány: hazaérkezett a Kun-Mediátor társtulajdonosa

Hazaérkezett Magyarországra a Kun-Mediátor társtulajdonosa - tudta meg az ATV Híradója. A férfi egy külföldi konferencián volt, amikor kiderült, hogy a cége bajban van. Az ellenzéki pártok szerint a felügyeletnek ebben az esetben is észre kellett volna vennie, hogy valami nincs rendben a társaságnál. A kormányszóvivő szerint ez viszont a pénzügyi rendszer felelőssége. Részletek a videóban.

Beszólt a Fidesz Burány javaslata miatt

A gyenge pénzügyi felügyeletet a szocialisták akarták megtartani - reagált a Fidesz frakciója Burány Sándor szombati sajtótájékoztatójára, amelyen az ellenzéki politikus a pénzügyi felügyelet vizsgálatát sürgette.

MSZP: a pénzügyi felügyeletet is vizsgálni kell a brókerbotrányban

Az MSZP szerint az Állami Számvevőszék (ÁSZ) jelentése is igazolja azt a kritikát, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyeleti tevékenysége nem volt megfelelő, ezért a szocialisták szerint vizsgálni kell a pénzügyi felügyeletet a brókerbotrány miatt.
Találatok: [51]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>