language

Személyek:

Laborc Sándor highlight_off
Portik Tamás highlight_off

Laborc Sándor

Laborc Sándor. A Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatója 2007. december 17-től 2009. augusztus 31-ig. 

Portik Tamás

Portik Tamás (Celldömölk, 1967. december 14. –) milliárdos magyar vállalkozó, az 1990-es évek olajmaffia-botrányainak egyik kulcsszereplője. A rendőrség 2012-ben őrizetbe vette. 2013 áprilisában kirobbant a politikai botrányt kavaró Portik-Laborc ügy. A Prisztás-gyilkosság ügyében a Fővárosi Ítélőtábla 15 év fegyházra ítélte jogerősen 2016. május 26-án. (Wikipédia)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [88]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9   >  >>

Amikor az alvilág és a politika összeér (2.)

Lényegében célt ért az alvilági leszámolások kulcsfigurájának tartott Portik Tamás terve, hiszen Gyurcsány Ferenc legfőbb bizalmasának ajtajáig sikerült eljutnia 2008 nyarán. Szilvásy György titokminiszter ugyanis ekkor utasította a polgári elhárítás vezetőjét, Laborc Sándort, hogy a titkosszolgálat üljön le tárgyalni a maffia hírhedt alakjával. Túl azon, hogy a felek megállapodtak jobboldali politikusok lejáratásáról, feltételezhetően a találkozók után dőlhetett el, hogy a Fideszt keverik gyanúba az egész országot megrázó, 1998-ban történt politikai robbantások megrendelését illetően.

A Rogán Antal elleni hamis vád miatt ismét nyomoz az ügyészség Portik ellen

Hamis vád gyanúja miatt újra nyomoz a több leszámolásos gyilkosság megrendelésével összefüggésbe hozott Portik Tamás ügyében a Fővárosi Nyomozó Ügyészség – tudta meg a PestiSrácok.hu. A ’90-es évek olajbűnözésének egyik kulcsfigurája azért került az ügyészség célkeresztjébe, mert évekkel ezelőtt egy polgári perben tanúként azt állította, hogy a közvetítő szerepében eljárva tízmillió forintnak megfelelő összegű eurót adott át Rogán Antal egykori belvárosi polgármesternek. A hatóság nem hitt Portiknak és a bíróság előtt tett kijelentései miatt az idén januárban egyszer már megszüntetett nyomozás folytatását rendelte el. Emlékezetes, a hű baloldali maffiavezér a titokban készített hangfelvétel tanúsága szerint 2008-ban felajánlotta Laborc Sándor volt NBH-vezérnek, hogy segítséget nyújt a Fidesz lejáratásához, hiszen rettegett attól, hogy megbukik a Gyurcsány-kormány és megszűnik a politikai védelme.

Portik igazi súlyáról is árulkodhatnak titkos felvételei

Bűnözőkkel, politikusokkal, újságírókkal, vállalkozókkal, művészekkel, közéleti szereplőkkel folytatott beszélgetéseit rögzíthette az elmúlt két évtizedben Portik Tamás. De a Prisztás-gyilkosság és az Aranykéz utcai merénylet miatt börtönben ülő bűnöző társadalmi beágyazottságát sokan túlbecsülik, ahogy tették ezt az alvilágban betöltött pozíciójával kapcsolatban is.

Eltaposott volna téged, mint a szart!

Meglepő fordulat történt a Fenyő-gyilkosság nyomozásának ügyében, miután a felbujtóként meggyanúsított Gyárfás Tamásról kiderült: a nyáron megint megzsarolták, erről azonban nem beszélt a rendőröknek. A nyomozók végül nemcsak a zsarolókhoz, de egy vádalkunak köszönhetően teherautónyi olyan hangfelvételekhez jutottak el, amiket a több alvilági leszámolásban érintett Portik Tamás titokban vett fel. A megtalált Portik-felvételek túlnőhetnek a Gyárfás-sztorin, és tényleg olyan bűnügyi szenzációnak számítanak, ami más befolyásos vagy egykor befolyásos embert is magával ránthat.

Kémügy aktáit hozná nyilvánosságra a Fidesz a kampányban

Már csak politikai döntés kell ahhoz, hogy nyilvánosságra lehessen hozni a Gyurcsány-kormány idején a polgári titkosszolgálatokat alapjaiban megrázó orosz hírszerzési akció részleteit, értesült a Magyar Idők a döntéshozókhoz közel álló körökből. Ebben önmagában nincs újdonság, mivel azt, hogy egy titkosszolgálati ügy részletei nyilvánosak legyenek-e vagy sem, mindig az éppen kormányon lévő politikai vezetés dönti el. Ami miatt mégis érdekes ez a hír, hogy ha helytálló az egyébként kormányközeli Magyar Idők értesülése, akkor simán lehet, hogy az Orbán-kormány éppen a kampányban oldja fel az akták titkosítását, ezzel odaszúrva az MSZP-nek és a DK-nak, hiszen ez utóbbit vezeti Gyurcsány Ferenc. Ez egyébként nem lenne példátlan lépés, hasonlóan történt a Porik-Laborcz-találkozó nyilvánosságra hozatalánál.

Tovább akadékoskodott a bíróságon Portik samesza

Amíg Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter arra hivatkozva, hogy Juhász Péter Portik Tamás „samesza” nem ment el az Együtt alelnökével szemben zajló per csütörtöki tárgyalására, a „kendermagos” liberális politikus tovább fokozva a hangulatot ellenezte, hogy meghallgassa a bíróság Portik Tamás volt cellatársát. Juhász, aki korábban az egyik legrettegettebb magyar bűnözőt idézte tanúként – „segítségként” – az ellene zajló személyiségi jogi perben, most azzal vádolta meg a felperesi oldalon álló Rogánt, hogy bűnözői kapcsolatai révén tudták előkeríteni a maffiózó volt cellatársát.

A titkosszolgálatok előtt a Kósát rágalmazó videó

Úgy tudjuk, hogy a titkosszolgálatok ismét foglalkoznak Portik Tamás 2007-es akciójával, amikor egy videofelvétellel próbálta rágalmazni Kósa Lajos akkori ellenzéki fideszes képviselőt.

Andy Vajna szerint is hazudott Portik a bíróságon

Nem hívtam meg a Nobu megnyitójára Portik Tamást – nyilatkozta az Origónak Andy Vajna. A Pisztás-gyilkosság miatt tizenöt évre jogerősen elítélt Energol-vezér június 17-i polgári peres meghallgatásán azt mondta, hogy őt személyesen Vajna hívta meg az étterem 2010-es megnyitójára. Időközben Rogán Antal levelet írt Pintér Sándornak és Polt Péternek, amelyben kérte, hogy indítsanak hatósági vizsgálatot Portik szavainak tisztázása érdekében, aki azt állította, hogy tízmillió eurónyi készpénzt adott neki.

Feljelentést tettek Portik vallomása alapján

Portik Tamás pénteki bírósági vallomásáról készült sajtóbeszámolók alapján hivatali vesztegetés elfogadása gyanúja miatt bejelentést tett a Központi Nyomozó Főügyészségen egy magánszemély, a feljelentéseiről ismertté vált belvárosi jogász, Tényi István – írja a Népszabadság.

Ennél a nagyságrendű pénznél nincsenek pártszínek

Golyófogónak mondja magukat, a kilencvenes évek éjszakai életének ismert alakjait Portik Tamás az Átlátszónak adott interjújában. Üzleteik hasznát 70-80 százalékban a politika fölözte le – mondta. Nem érzi kétségbeesett, üres vagdalkozásnak, hogy az utóbbi időben beállt abba a sorba, akik minden sötét ügy mögött a magyar bűnüldözést a rendszerváltás óta különböző posztokon irányító Pintér Sándor belügyminisztert látják, de utal más felső kapcsolatokra is.
Találatok: [88]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9   >  >>