language

Lapok:

Élet és Irodalom highlight_off

Élet és Irodalom

Az Élet és Irodalom (röviden ÉS) magyar irodalmi-közéleti hetilap 1923 óta. Szabó Dezső alapította az irodalmi és kritikai folyóiratot, a kezdeti időszakban még nemzeti radikalizmus volt rá leginkább jellemző. Manapság a baloldali, liberális értékrendű lapok közé sorolhatjuk. A lapprivatizáció óta az Élet és Irodalom Baráti Társaság és az Élet és Irodalom Alapítvány a tulajdonosai. A tulajdonosi viszonyokból kiindulva a lap vezetősége büszke rá, hogy nem fogadnak el különböző támogatásokat, így külső nyomástól is mentesen végezhetik munkájukat. Az ÉS jelenlegi főszerkesztője Kovács Zoltán. 2012 óta online formában is megjelenik, viszont csak előfizetők számára érhető el. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [128]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Jogerősen is pert nyert Kis János valamint az ÉS Polt Péter és a legfőbb ügyészség ellen

A Fővárosi Ítélőtábla helybenhagyta azt az elsőfokú ítéletet, amellyel a Törvényszék elutasította a Polt Péter és a Legfőbb Ügyészség által az ÉS-t kiadó Irodalom Kft., az ÉS főszerkesztője Kovács Zoltán és Kis János filozófus ellen benyújtott keresetet.

Várhegyi Éva: Kartellvád - politikai megrendelésre?

A verseny tisztasága felett őrködni hivatott Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elmarasztaló ítéletet hozott egy tucat nagybank ellen. A versenytanács határozata kimondja, hogy e bankok „2011. szeptember 15. és 2012. január 30. között egységes, komplex, folyamatos jogsértést valósítottak meg azáltal, hogy a hitelkiváltó hitelek nyújtásának korlátozása révén a fix árfolyamú végtörlesztések csökkentése érdekében összehangolták a stratégiájukat.

Navalnij - Az orosz politika Robin Hoodja

A még csak harminchét éves Alekszej Navalnij kétségtelenül az orosz közélet utóbbi éveinek egyik legaktívabb, ám fölöttébb ellentmondásos alakja. Vannak, akik rajonganak érte, Putyin egyetlen valamirevaló politikai ellenfelének tekintik, míg mások túl agresszívnek, megalapozatlanul ambiciózusnak, ugyanakkor program nélkülinek, vagyis politikai vezető szerepre alkalmatlannak tartják.

A posztkommunista maffiaállam

Magyar polip – a szervezett felvilág – 2001-ben ilyen címmel írt cikket1 „az egész pályás lenyúlást alkalmazó, a jogállam intézményrendszerét és erkölcsét szétzüllesztő” Fideszről, illetve az általa berendezett világról, ahol „a demokratikus intézményrendszer keretei között működő hatalom maffiamódszereket alkalmazva, állami segédlettel terjeszkedik lefelé”, és ahol „az állam nem a maffia eszköze, hanem maga a maffia”, amely „az államhatalom teljes fegyvertárával dolgozik politikai és gazdasági érdekei érvényesí­té­séért”.

Hamvay Péter: A pazarlás kultúrája

Az elmúlt több mint tíz évben számos kulturális intézmény jött létre, egyik-másik megtalálta a helyét, ám ez inkább a véletlennek volt köszönhető. A legtöbbre igaz, hogy létrehozását nem előzte meg felmérés, hatástanulmány, nem illeszkedett semmilyen kulturális koncepcióba.

Lázár György: GRIPEN DOSSZIÉ

„Október 19-én, vasárnap Alfons Mensdorff-Poully osztrák gróf éppen elhagyni készült a skóciai Dalnaglar kastélyát, amikor váratlanul angol rendőrök jelentek meg, és közölték vele, hogy ki fogják hallgatni a közeli, angliai Carlisle városában.

Kovács Zoltán: Sajtómunkások XXXIX.

Vegyük komolyan magunkat! Újságírók vagyunk, lapokat szerkesztünk, cikkeket írunk legjobb tudásunk szerint, aztán az olvasó eldönti majd, hogyan. Olykor képletesen átlépünk a kordonon, tudósítunk azokról, amiket csak mi láthatunk
Találatok: [128]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>