language

Akták:

BKV-ügyek highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

BKV-ügyek

BKV-ügyek

„BKV-ügy” a 2009 nyarán kirobbant, a BKV túlzott végkielégítési, valamint a korábbi, a cég számára állítólagosan aránytalanul hátrányos szerződéskötések körüli botránysorozat, mely oda vezetett, hogy az MSZP budapesti elnöksége felkérte Hagyó Miklóst és Horváth Csabát, hogy november 20-áig mondjanak le főpolgármester-helyettesi tisztségükről. A BKV-ügy egyes körülményei - úgy mint az előzetes fogva tartás körülményei, vagy a kecskeméti bíróság kijelölése - miatt már sok bírálat érte. A BKV-per néven elhíresült eljárás Hagyó Miklós és vádlott társai ellen jelenleg is zajlik. A fővádlottak közül többen visszavonták korábbi, másokra nézve terhelő vallomásaikat, melyekről elmondták, hogy azokat fenyegetés hatására, megalázó körülmények között, irányítottan, kényszervallatás során tették. A per eddigi legnagyobb eseménye Balogh Zsolt vallomásának visszavonása volt, amely az egyetlen bizonyíték volt a Nokia-doboz korrupciós ügyre. Az ügy áthelyezéséről is kiderült: alkotmányellenes volt - az elhúzódó eljárás jogi nonszenszek sorozatát produkálta. A Hagyó Mikós és társai ellen indított büntetőper fellebbviteli tárgyalása 2017. őszén fejeződött be.

 

Az ítélőtábla 2017. szeptember 29-én az elsőfokú döntést megváltoztatva jogerősen másfél év, három évre felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtotta Hagyó Miklóst, Budapest egykori szocialista főpolgármester-helyettesét a Szegedi Ítélőtábla pénteken. A táblabíróság hivatali visszaélés és - felbujtóként elkövetett - hűtlen kezelés bűntettében mondta ki bűnösnek Hagyó Miklóst. Az ítélőtábla döntésével enyhítette az egykori főpolgármester-helyettesre első fokon kiszabott büntetést. Az ítélőtábla Antal Attila harmadrendű vádlottra, a BKV Zrt. egykori vezérigazgatójára folytatólagosan elkövetett hűtlen kezelés bűntette, valamint hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt kiszabott büntetést két évre súlyosította, mellékbüntetésként négy évre eltiltotta a gazdálkodó szervezet vezetője foglalkozástól. A táblabíróság három évre súlyosította a nyolcadrendű vádlott, a BKV Zrt. korábbi kommunikációs igazgatójára folytatólagosan elkövetett hűtlen kezelés bűntette, valamint hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt kiszabott börtönbüntetést.

 

A vád szerint az okozott kár meghaladta az egymilliárd forintot.

 

Támogass minket rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

 

Hagyó Dosszié - Hagyó Miklós blogja, amit az eljárás alatt vezetett 

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [80]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8   >  >>

Az ügyészség a Hagyó-per után hoz döntést

Az eljárás jogerős befejezése után dönt arról az ügyészség, hogy hamis vád miatt indít-e új büntetőeljárást a Hagyó Miklós és társai ügyében újrakezdődő per azon vádlottjaival szemben, akik kényszervallatással vádolták meg az ügyészeket a Kecskeméti Törvényszéken.

Új bíróra várnak a BKV-per vádlottjai

Miután lényegében újra kell kezdeni Hagyó Miklós és társai büntetőügyét, és érdemi folytatásra legfeljebb csak 2014 őszétől lehet számítani, ezért az idén aligha fejeződik be első fokon Hagyó és társai büntetőeljárása a Fővárosi Törvényszéken.

Hagyó-per: szükséges volt a BKV-AAM szerződés

Antal Attila, a BKV Zrt. egykori vezérigazgatója fontosnak nevezte a 4-es metró beruházása szempontjából az AAM Zrt.-vel kötött szerződést a Hagyó Miklós egykori szocialista főpolgármester-helyettes és társai ellen folyó per keddi tárgyalásán, a Kecskeméti Törvényszéken. - See more at: http://magyarhirlap.hu/hagyo-szukseges-volt-a-bkv-aam-szerzodes#sthash.cX1Bn8s8.dpuf

Egybecsengett a vádirattal a tanúvallomás

A DBR Metró Kft. tanúként meghallgatott egykori vezetője nagyrészt a vádirat állítását erősítette meg a Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettes és társai ellen a Kecskeméti Törvényszéken folyó per keddi tárgyalásán. - See more at: http://magyarhirlap.hu/egybecsengett-a-vadirattal-a-tanuvallomas#sthash.bTr1Bd7R.dpuf

Ketten is terhelő vallomást tettek a Hagyó-perben

A Hagyó Miklós és társai ügyében folytatott büntetőeljárásban két olyan tanút hallgatott meg kedden a Kecskeméti Törvényszék, akik alátámasztották a vádiratban foglaltakat a bűnszervezet irányításával vádolt volt szocialista főpolgármester-helyettessel szemben. - See more at: http://magyarhirlap.hu/ketten-terhelo-vallomast-tettek-a-hagyo-perben#sthash.PgAM36EO.dpuf

Demszky közeli körök a Hagyó-perben

A BKV volt vezérigazgatóját, Aba Botondot hallgatta meg tanúként a Kecskeméti Törvényszék bírói tanácsa a Hagyó Miklós és társai ellen folyó büntetőperben kedden. A tizedrendű vádlott nyomozati vallomása ugyanakkor alátámasztotta a vádat: 2006-ban arra hívták fel a figyelmüket, hogy a főpolgármesteri hivatal "mondta meg", a Well Kft. legyen a kommunikációs cég, amellyel szerződést kötnek.

Folytatódik a Hagyó-per tárgyalása

Vádlottak kihallgatásával ma folytatódik a Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettessel és 14 társával szemben 2012. június 13-án megkezdődött büntetőper a Kecskeméti Törvényszéken.

A párttárs bliccelés elleni tanulmánya

A Hagyó Miklós vezette XII. kerületi MSZP-s alapszervezet egyik tagját választották ki a BKV-nál 2007-ben arra a feladatra, hogy készítsen tanulmányt a fiatalok bliccelés elleni kampányának elősegítésére. M. Zsuzsanna ennek a szerződésnek köszönhetően lett a Hagyó Miklós és társai ügyében folyó büntetőeljárás tizenharmadrendű vádlottja, s az ügyészség hűtlen kezelés bűnsegédletével vádolja.

BKV-ügy: célkeresztben az ügyészség

A vádlottak és egyes közszereplők egyre inkább elmérgesedő politikai üggyé próbálják varázsolni Hagyó Miklósék büntetőperét
Találatok: [80]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8   >  >>