language

Helyek:

Győr-Moson-Sopron megye highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

Őszödi Gyurcsány-saga

A Nemzeti Nyomozóiroda elutasította Gyurcsány Ferenc cégének balatonőszödi ingatlanszerzésével, az Altusnak a mosonmagyaróvári timföldgyárban történő üzletszerzésével, illetve az Altus Zrt.-vel kapcsolatosan a számviteli fegyelem megsértése bűncselekménye gyanúja kapcsán tett feljelentéseket.

Ítélet előtt a bv-ezredesek

Letöltendő szabadságvesztés kiszabását indítványozta a büntetés-végrehajtási ezredesek pereként elhíresült büntetőügyben a másodrendű vádlottnak, egy volt bv-ezredesnek és egy vesztegető fogvatartottnak a Győri Katonai Ügyészség a Győr-Moson-Sopron Megyei Bíróság tegnapi tárgyalásán.
Találatok: [3]  Oldalak:   1