language

Kulcsszavak:

hatalommal való visszaélés highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Molnárékat nem találták bűnösnek

Felmentette a bíróság a hivatali visszaéléssel vádolt Molnár Gyula volt XI. kerületi MSZP-s polgármestert és Lakos Imre egykori SZDSZ-es alpolgármestert. A vádlottak egy előre elkészített közleményben reagáltak az ítéletre, amelyben megelőlegezték az ügyészség fellebbezését is.

Horn mentette Draskovicsot?

Fenntartotta korábbi állításait a bíróságon a rágalmazás miatt perbe fogott Kiss Ernő nyugalmazott rendőr dandártábornok, aki szerint 1996-ban Horn Gyula akkori MSZP-s kormányfő utasítására szüntették meg az államtitkárként dolgozó Draskovics Tibor elleni nyomozást.

Még nem ismerhetjük meg a pályázati mutyi papírjait

Az adatvédelmi biztos állásfoglalása szerint a Szociális és Munkaügyi Minisztériumnak nem kell kiadnia azokat a szakértői jegyzőkönyveket, amelyeket lapunk azért kívánt megismerni, mert ezek bizonyították volna, miként döntöttek felső súgásra, a hivatali hatalommal történő visszaélés gyanúját is felkeltve a pályázati pénzekről a tárcánál.

Vádemelés a volt KFOR-főnök ellen

A vádemelés mellett döntött a Budapesti Katonai Ügyészség a magyar KFOR-erők volt parancsoka és társai ügyében. Az ügyészség öt pontban megalapozottnak tartotta a gyanút Papp Gyulával szemben, három pontban ugyanakkor megszüntető határozatot hozott. A vád egyik tanúját időközben bűncselekmények miatt előzetes letartóztatásba helyezték.

A MOSZ feljelentette Torgyánt

A MOSZ az állampolgári jogok országgyűlési biztosához fordult, illetve az Országos Rendőr-főkapitányságon feljelentette Torgyán Józsefet, mivel az agrárszervezet úgy véli, hogy a miniszter visszaélve hatalmával többször megfenyegette a tüntetésre készülő gazdálkodókat. Torgyán szerint jogilag nem kellően megalapozott a MOSZ lépése.
Találatok: [5]  Oldalak:   1