language

Személyek:

Juhász Ferenc highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Juhász Ferenc

Juhász Ferenc (1960-) MSZP-s politikus, az első Gyurcsány-kormány honvédelmi minisztere, 2007-től a párt elnökhelyettese.

Nyíregyházán született, általános iskoláit Tiszadobon végezte. Gépjármű-technikai tagozaton végzett, 1978-ban érettségizett. 1981-ben Nyíregyházán tanítói diplomát szerzett. 1981-től a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei KISZ-bizottság munkatársa, majd első titkára volt. 1988-1991 között a Politikai Főiskola hallgatója volt, 1991-1993 között pedig elvégezte a Pénzügyi és Számviteli Főiskola adó- és pénzügyi szakát. 2003-2006 között pedig elvégezte JPTE Humánerőforrás-gazdálkodás szakát. 1991-ben az MSZP tagja lett, ahol kezdetben irodavezetőként dolgozott, majd 1994-ben országgyűlési képviselő lett. 1996-2002 között az Országgyűlés honvédelmi állandó bizottságának alelnöke volt. 1999-2000 között az MSZP frakcióvezető-helyettese. 2002-től honvédelmi miniszter volt a Medgyessy-kormányban, majd 2004-től 2006-ig az első Gyurcsány-kormányban. Az ő minisztersége alatt szüntették meg az általános hadkötelezettséget.2000-2007 között az MSZP alelnöke, 2007-2009 között az MSZP elnökhelyettese, 2009-től , 2012-ig, az elnökségi tagja.

A Fővárosi Törvényszék 2015. november 19-én kihirdetett másodfokú, nem jogerős döntésével, megváltoztatva a Pesti Központi Kerületi BÍróság bűncselekmény hiányában kihirdetett felmentő Ítéletét, két év, négy évre felfüggesztett szabadságvesztést és másfél millió forint pénzbüntetést szabott ki rá egy 2006-os ingatlanüggyel kapcsolatos hűtlen kezelés miatt. A vád szerint Juhász Ferenc tárcavezetőként megszegte a vagyonkezelési szabályokat, amikor engedélyezte, hogy Fapál László, egykori honvédelmi közigazgatási államtitkár 66 millió forint helyett 27 millió forintért megvegye a neki bérelt lakást. A harmadfokú eljárásban 2016. június 20-án bűncselekmény hiányában,államtitkárával, Fapál Lászlóval együtt, felmentették, lezárva ezzel az "elszámoltatási" perek egyik nagy visszhangot kiváltó esetét.

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>

Hosszú a szocialista vádlottak padja

Egymásnak adják a kilincset, és magyarázkodnak a különböző szintű bíróságokon az MSZP volt vagy még ma is aktív politikusai

Készül Juhász vádirata az ügyészségen

Harminc nappal meghosszabbította a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) Juhász Ferenc egykori szo­cia­lista honvédelmi miniszter büntetőügyének vádelőkészítő szakaszát – tudta meg lapunk Fazekas Gézától, a KNYF szóvivőjétől.

Közeledik Juhász vád alá helyezése

Vádelőkészítő szakaszba lépett Juhász Ferenc (MSZP) volt honvédelmi miniszter büntetőügye, amelyben az egykori tárcavezetőt hűtlen kezeléssel gyanúsítják. Juhászra legutóbb a tábornokok perében is terhelő vallomást tettek, de érintettsége az elmúlt évtizedben számos gyanús eset során felmerült.

Oláh János: Pénz járt Juhásznak is

Folytatták az Oláh János dandártábornok, tizenhatodrendű vádlott gyanúsítotti kihallgatásán rögzített vallomásának ismertetését a vesztegetéssel vádolt tábornokok perének tegnapi tárgyalásán a Kaposvári Törvényszéken.

Juhász Ferenc is az ügyészségre ment

Jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsította meg az ügyészség Juhász Ferenc egykori szocialista honvédelmi minisztert egy ingatlaneladással kapcsolatban. A volt tárcavezető politikai támadásnak tekinti az ügyet, panasszal élt a gyanúsítás ellen, és nem tett vallomást.

Tábornokper: a vádlottak tagadnak

Tagadta bűnösségét Lévai István Attila dandártábornok, az úgynevezett tábornokper elsőrendű vádlottja, szerinte az ügyészség hibázott az eljárás során. Fapál László volt államtitkár, másodrendű vádlott ugyancsak ártatlannak vallotta magát.

Pártja szolidáris Juhásszal

A szocialista Szanyi Tibor szerint a házszabály „teljességgel méltatlan egy valamirevaló eurázsiai diktatúrához”, így sajátos törvényjavaslatot nyújtott be. Az MSZP szolidáris Juhász Ferenc volt honvédelmi miniszterrel, akit az úgynevezett luxuslakásügyben hallgatnák ki gyanúsítottként.
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>