language

Kulcsszavak:

KEHI-vizsgálat highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Budai Gyula elszámoltatási mérleget vont

Összesen 1216 bejelentés, 32 kiemelt vizsgálat, 38 büntetőfeljelentés, egy vádemelés, százmilliárdos költségmegtakarítás – ez a mérlege eddig Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztosnak és hivatalának. Szerinte sikeres és eredményes az elszámoltatás.

Vissza az ellopott vagyont!

Miután csaknem egyéves egyeztetést követően nemrég megegyezés született a kormány és a szakszervezetek között a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kuratóriumának új összetételéről, valamint az alapító okirat módosításáról, s a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal átvilágította az alapítvány előző évekbeli gazdálkodását, a kabinet folytatni kívánja az elmúlt húsz évben elkótyavetyélt, „véglegesen ellopottnak hitt” szakszervezeti vagyonelemek visszaszerzését.

Szétlopott EU-pénzek

Milliárdokat próbáltak és próbálnak lenyúlni az uniós támogatásokból. A hatóság szerint nem zárható ki, hogy az elmúlt években az intézményrendszer egy-egy munkatársa is asszisztált a csalásokhoz, igaz, ezt még egyszer sem tudták bebizonyítani.

Budai: Gyanús gazdálkodás az ELTE-n

Átfogó felsőoktatási vizsgálatot kezdeményez a kormánybiztos, aki a Fradi és az úszószövetség háza táján is vizsgálódik.

Kócos szálak a moszkvai botrányban

Göncz Kinga szocialista európai parlamenti képviselőt, a Gyurcsány-kormány egykori külügyminiszterét tegnap tanúként hallgatták ki a moszkvai magyar kereskedelmi kirendeltség eladásának ügyében a Központi Nyomozó Főügyészségen

Őrizetbe se vehették volna az MNV vezérét

Tátrai Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. volt vezetőjének védője, Dezső Antal szerint ügyfelét a bíróság azért nem helyezte előzetes letartóztatásba, mert annak egyetlen indoka sem állt fenn védencével szemben.

Tudták, hogy milliárdos kárt okoznak

Veres Jánosig és Gyurcsány Ferencig vezetnek a legalább öt-, de akár hétmilliárd forintos kárral járó moszkvai ingatlanpanama szálai – derül ki azokból az eddig titkosan kezelt dokumentumokból, amelyeket a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal elnöke mutatott be tegnap.

Újabb nyomozás indult a sukorói King’s City miatt

Nyomozást indított tegnap a Központi Nyomozó Főügyészség a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) feljelentése nyomán a sukorói kaszinóberuházás koncessziós szerződésének ügyében – értesült a Magyar Hírlap.

A régi magyar kém cégének bomba üzlet volt a sanghaji expó

Alaptalanul fizettek ki 661 millió forintot a sanghaji világkiállítás magyar pavilonja fővállalkozójának, a Genexpo Kft.-nek, úgy, hogy tényleges teljesítés nem történt, vagy a költségeket eltúlzottan számolták – ez áll a lapunk birtokába került dokumentumban.
Találatok: [10]  Oldalak:   1