language

Intézmények:

Kipszer Rt. highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Oláh János: Pénz járt Juhásznak is

Folytatták az Oláh János dandártábornok, tizenhatodrendű vádlott gyanúsítotti kihallgatásán rögzített vallomásának ismertetését a vesztegetéssel vádolt tábornokok perének tegnapi tárgyalásán a Kaposvári Törvényszéken.

Ötven százalék volt Fapál része?

A Honvédelmi Minisztérium volt közigazgatási államtitkára, Fapál László ötven százalékot kért a honvédségi visszaosztási pénzből – vallotta Oláh János dandártábornok a katonai ügyészségen.

Az MSZP-nek is osztottak kenőpénzt?

Az MSZP előző központjába, a Köztársaság térre a honvédségi alvállalkozói szerződések értékének három százaléka kerülhetett – ez derül ki a Magyar Hírlap birtokába került katonai ügyészségi kihallgatási jegyzőkönyvekből.

A terézvárosi balliberálisok a piacra is szemet vetettek

A közbeszerzési törvény elleni orvtámadásként értelmezhető, hogy Terézváros önkormányzata törvénysértő közbeszerzési eljárással választotta ki azt a külföldi céget és alvállalkozójaként azt MSZP-közeli Kipszer Zrt.-t, amely lehetőséget kapott a Hunyadi téri vásárcsarnok felújítására, illetve akár 32 éves üzemeltetésére – mondta tegnap Wertán Zsolt (KDNP) önkormányzati képviselő, aki harmadik típusú panamaként jellemezte az ügyletet.
Találatok: [5]  Oldalak:   1