language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Kulcsszavak:

rokonok highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [42]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>

Horn Gábor és az SZDSZ-es „politechnikum”

Számos szerződést kötött baloldali pártokkal és önkormányzatokkal Horn Gábor és köre – közölte honlapján az Adatradar. A közérdekű adatigénylések portáljának feltűnt, hogy a volt SZDSZ-es politikus alapítványa által fenntartott Republikon Intézet Kft. és a Weber und Mill Kft. gyakran egy időben és ugyanannak a megbízónak dolgozik.

Szigorú ítéletet vár az ügyész

Középmértéket, tehát tizenkét és fél évet meghaladó börtönbüntetést kért az ügyész a VII. kerületi ingatlancsalási perben Hunvald Györgyre, Gál Györgyre és a panamát segítő értékbecslőre.

Saját prédának nézték a közvagyont

Befejeződött a bizonyítási eljárás az úgynevezett Hunvald-ügyben, s szerdán az ügyész vádbeszédével megkezdődtek a perbeszédek is a Fővárosi Törvényszék előtt. Februárban megszülethet az elsőfokú ítélet az évtized ingatlancsalási ügyében, amelynek a tétje az, hogy megáll-e a bűnszervezet vádja, amelyért annak tagjait húsz év börtönbüntetéssel is sújthatják.

Simlis becsüs értékelte le Csillebércet

Fordulat történt pénteken Csillebérc ügyében. A magyar állam képviseletében fellépő Magyar Nemzeti Vagyonkezelő ügyvédje a Fővárosi Bírósághoz beadványt nyújtott be, amely azt tartalmazza, hogy a Csillebérci Úttörőtábor területén lévő vadászházra is igényt tart az állam.

Még nyomoznak a Dataplex-ügyben

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatóságán folyik a nyomozás a Bajnai Gordon nevéhez is köthető cégeladás ügyében – tudta meg lapunk. Az úgynevezett Dataplex-ügyben már 2007 májusa óta vizsgálódnak a bűnüldöző szervek, kezdetben hűtlen kezelés, majd később adócsalás gyanújában, de eredmény még ma sincs.

Galambost szembesítették Szilvásyval

Galambos Lajost, a Nemzetbiztonsági Hivatal kémkedéssel gyanúsított egykori főigazgatóját tegnap szembesítették a Budapesti Katonai Ügyészségen volt hivatali felettesével, Szilvásy György egykori szocialista titokminiszterrel, akit kémkedésre történő felbujtással gyanúsítanak.

Családtag volt a felügyelő

Miközben Tátrai Miklós az MNV-t irányította, a vagyonkezelő ellenőrzését annak a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalnak (Kehi) kellett volna ellátnia, amelyet 2002-től Monostori Lajosné, Tátrai gyermekének nagymamája vezetett.

Vádat emeltek Hunvaldék ellen

A volt szocialista polgármester és társai több százmillió forintos vagyoni hátrányt okoztak az erzsébetvárosi önkormányzatnak

Duna-milliók Fekszi Márta családjának

A Gyurcsány-kormány külügyi államtitkára, Horváthné Fekszi Márta családtagjainak vállalkozása gyártotta le a Duna Televízión nyárig futó, az Európai Uniót népszerűsítő sorozatot, amelyben Fekszi nemegyszer adott interjút.
Találatok: [42]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>