language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Kulcsszavak:

ügyvédek highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [36]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

Bűncselekmény lesz a zsebszerződés

Politikai haszon reményében hiteltelen emberek nevezik botrányosnak az állami földek haszonbérleti pályázatai­nak eredményeit – mondta a Magyar Hírlapnak Budai Gyula. A vidékfejlesztési tárca államtitkára szerint képtelenség, hogy 1760 oligarcha, zöldbáró legyen Magyarországon. Jelezte: az új földtörvényben el kell mennünk a legvégsőkig, a zsebszerződők pedig drákói szigorra számíthatnak.

Hagyó Miklós tegnap bíróság elé állt

Megismerkedett tegnap a vádlottak padjával Hagyó Miklós volt MSZP-s főpolgármester-helyettes, akinek élettársával és ügyvédjével együtt magánokirat-hamisítás miatt kell felelnie a bíróságon. A tárgyaláson nem sikerült eldönteni, hogy O. Lilla törvényesen járt-e el Hagyó jogi képviselőjeként, de az kiderült, hogy a büntetés-végrehajtási intézetekben vannak anomáliák.

Talicskával tolják ki a közpénzt

Bár Orbán Viktor miniszterelnök másfél éve rendeletben tiltatta meg az állami pénzek kitalicskázását magántársaságokba, jó néhány helyen minden a régi, szocialista-liberális kormányok alatti kerékvágásban halad. A budapesti légikikötőben máig elmaradt a kormányváltás – állítja a lapunknak adott interjúban Metes György, a Magyar Légiforgalmi Szolgálatok Szakszervezetének elnöke, aki immár öt hete talicskát tolva demonstrál a százszázalékos állami tulajdonú HungaroControl Zrt. elvarratlan ügyei miatt.

Reprezentációs összegek

Többször is ellentmondásba került a Hunvald-ügy tegnapi tárgyalásán a vádban szereplő ingatatlanok eladásában segédkező ügyvédi iroda korábbi munkatársa. A tanúként beidézett Kiss Viktor olyan „reprezentációs összegekről” beszélt, amellyel megemelték a bérházak vételárát, de ez a pénz elvileg az ingatlanosoknál landolt volna, sikerdíjként.

Hatmillió forintos képviselet

Csaknem hatmillió forint ügyvédi díj és annak kamatai visszafizetésére indított pert Garamszegi Gábor, a Betonút Rt. egykori vezérigazgató-helyettese Bárándy György ügyvéddel szemben. Garamszegi keresete azt tartalmazza, hogy a sztárügyvéd egyórai munkáért vette fel a hatalmas summát, de nem végzett az ügyében érdemi munkát.

Szabadon védekezhet Kulcsár

Nyolc év után jogerősen megszüntetett minden kényszerintézdekést Kulcsár Attila ellen a Fővárosi Bíróság. A kilencedrendű vádlott nem tett vallomást a tegnapi tárgyaláson.
Találatok: [36]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>