language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Helyek:

Veszprém megye highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

Közpénzből fizetett gyorshajtás

Gyorshajtás miatt harmincezer forint közigazgatási pénzbírságra ítélte a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Ajka szocialista polgármesterét, Schwartz Bélát, ám a büntetést – a lapunk birtokában lévő csekk másolata szerint – maga a polgármesteri hivatal fizette ki.

Egymillió forintos ÁSZ-bírság: Nem járt sikerrel Ajka szocialista polgármestere

Különböző pozíciókat kínált fel Schwartz Béla, Ajka szocialista polgármestere a városi Fidesz–KDNP-frakció tagjainak, ha elérik az önkormányzatnál tartott vizsgálat leállítását az Állami Számvevőszéknél (ÁSZ). Schwartz nem járt eredménnyel, a várost egymillió forintra büntették a számvevők.

Pályázati rejtély: az olcsóbb ajánlattal nyertek Bábolnán?

Harmadik próbálkozásra eladta a Kerteskői Gazdaságot a Bábolna Zrt.Három ajánlat érkezett a cégre, s meglepő módon nem a nettó 212 milliós ajánlat, hanem a 22 millió forintos nyert. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő azonban nem tudta megindokolni, hogy miért az olcsóbb ajánlatot fogadta el.
Találatok: [3]  Oldalak:   1