language

Intézmények:

Állami Számvevőszék (ÁSZ) highlight_off
Magyar Nemzeti Bank (MNB) highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

Háború készül az Állami Számvevőszék és a Magyar Nemzeti Bank között

Készülőben van egy ÁSZ-jelentés, amely muníciót szolgáltat a kormánynak a jegybank feletti ellenőrzés visszaszerzéséhez. A Magyar Nemzeti Bank működéséről szokatlanul éles véleményt fogalmaz meg az Állami Számvevőszék, amivel új frontot nyit a kormány és a nemzeti bank vitájában. A jegybank néhány ügyben közben csendben kapitulált.

Matolcsy révén sok százezres fizetésemelést kaphat egy sor állami vezető

Újabb állami vezetőknek juttathat bőkezű fizetésemelést a kormány, a jegybankelnök tervezett béremelése ugyanis továbbgyűrűzik.

Orbánt Viktort leleplezik trükkjei: "A király meztelen"

Orbán Viktor úgy játszadozik a független intézmények vezetőinek kinevezésével, cserélgetésével, hogy a jelenlegi hatalom befolyását fenntartsa arra az esetre is, ha elveszíti a választásokat.

Pintér szerint nem marad felderítetlenül egyetlen korrupciós ügy sem, ami az emberek érdekeit sérti

Sikeresnek nevezték a korrupcióellenes fellépést állami szervek vezetői a korrupcióellenes együttműködési megállapodás aláírásának kilencedik évfordulóján. Az újabb GRECO-jelentés szerint az elmúlt két évben szinte semmilyen előrehaladás nem történt a javaslataik teljesítésében. Az Európai Bizottság a szeptemberi jogállamisági jelentése szerint a korrupció probléma Magyarországon, és a korrupciós ügyekben a magas beosztású hivatalnokok felelősségre vonása egyelőre elmaradt. A Transparency International ugyancsak súlyos megállapítást: az EU második legkorruptabb állama lett Magyarország, ahol a korrupció a rendszer része lett, nem mellékhatása.

Brókerbotrányok: ki akar bújni az állam a felelősség alól

Csütörtökön kezdődött a brókerbotrányok károsultjainak az állam ellen indított pere a Fővárosi Törvényszéken. Az 1652, vegyesen Quaestor, Hungária Értékpapír illetve Buda-Cash károsult felperesként a Magyar Nemzeti Bank, az Állami Számvevőszék és a magyar állam felelősségét akarja bebizonyítani a 2015 tavaszán sorozatban bedőlt pénzintézetek által százmilliárdos nagyságrendben eltüntetett befektetői vagyon ügyében.

Célpont: Beidézték a magyar államot a brókerkárosultak ügyében

Beidézte a bíróság a magyar államot abban az eljárásban, amelyben 1652 brókerkárosult 28,8 milliárd forint kárának megtérítését követeli. Az első tárgyalás áprilisban lesz

Lex Biszku, lex Járai, lex Schmitt

Túl öreg a kiszemelt nagykövet, sokat akadékoskodik a főbíró, útban vannak az összeférhetetlenségi szabályok: sok különféle problémát oldott már meg az Orbán-kormány ugyanazzal a módszerrel, a személyre szabott törvénygyártással.

Simor András 1,65 milliárdos alapja

Vagyonos emberek az állami intézmények vezetői – ez derül ki a vagyonnyilatkozataikból. Budán, Zuglóban, a XIII. kerületben, a Belvárosban, de Zalaegerszegen, Békéscsabán és több kisebb vidéki faluban is rendelkeznek ingatlanokkal. Jócskán van megtakarításuk – van, akinek tartozása is – és készpénzük, kiemelkedő Simor András jegybankelnök 1,65 mil­liárd forintos, befektetési alapban tartott vagyona.

Íme! Simor, Szalai és Polt zsebében is turkálhatunk már

A jegybankelnöknek Mercedese, vitorlása és befektetési alapokban több mint másfélmilliárd forintja van, a versenyhivatal elnökének viszont autója sincs, igaz, a 215 ezer eurós tartozását egy éve alatt nyolcvanezerre csökkentette – derül ki a legfrissebb vagyonnyilatkozatokból.
Találatok: [9]  Oldalak:   1