language

Intézmények:

Magyar Teátrumi Társaság highlight_off

Személyek:

Vidnyánszky Attila highlight_off

Vidnyánszky Attila

1964-ben született Kárpátalján, Nagymuzsalyon, Kossuth- és Jászai Mari díjas színházi rendező, filmrendező, az MTA tagja. 1992-től a Beregszászi Illyés Gyula Magyar Nemzeti Színház alapító igazgatója, 1993-tól művészeti vezetője. 2004 és 2005 között a Magyar Állami Operaház vezető rendezője volt. 2012 óta a Nemzeti Színház igazgatója.

A Színház- és Filmművészeti Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

L. Simon László után Vidnyánszky Attila is búcsút intett a Fekete Péterrel közös projektnek

A Magyar Művészeti Innovációs Központ Nonprofit Közhasznú Kft. egyetlen tulajdonosa a Baross Imre Alapítvány maradt.

Pintér Bélának semennyi, a Vidnyánszky mellett bátran kiálló művésznek 56 millió jutott a színházi támogatásból

A kulturális minisztérium 6 milliárd forintra „emelte” a színházi többlettámogatások keretösszegét: azt, ami pár éve még 37 milliárd forint volt. A kivéreztetés közelében álló szakmából 1400 pályázat érkezett az összegre, a kormány csaknem ezret elutasított.

Magánkezekben köt ki a megyei önkormányzat egykor hatalmas vagyona

A szombathelyi közgyűlés február végi ülésén derült ki, hogy az alig másfél éve létező, állami tulajdonú Magyar Nemzeti Innovációs Központ komoly bajban van. Nemény András polgármester (Éljen Szombathely! Egyesület) jelentette be, hogy a nonprofit kulturális központnak el kellene számolnia hatszázmillió forint állami támogatással, és hogy az ott dolgozóknak már felmondtak.

Kivéreztetés és törvénytelenség: problémás pénzosztás a független színházaknál

Olyan neveket is találni a kormány által bőkezűen támogatottak listájában, amelyek nem szerepelhetnének rajta. De a kuratóriumban is ülnek olyanok, akiknek a törvény szerint nem lenne szabad, és más súlyos problémák is felmerültek a független, szabadtéri és nemzetiségi színházak Emmi által koordinált támogatási rendszerében.

A NER kis gömböce így falta fel a kultúrát tíz év alatt

Ha nem is egészében lakott jól, de nagy adagokat sikerült bekebeleznie a magyar kulturális szférából. A Nemzeti Együttműködés Rendszere fennállásának tizedik évfordulóján számvetést készítettünk arról, hogy a színház, filmművészet, képzőművészet, irodalom területén milyen szimbolikus területfoglalásokat hajtott végre a Fidesz-kormány, és hol próbálkozott sikertelenül.

Hol nyíltan, hol lopakodva gyarmatosítja az oktatást és a kultúrát a Fidesz

Amit tud, visz a kormánypárt, most éppen a POSZT-ot cseni el Pécstől. De nem csak az ellenzéki településeket bünteti. A már több százmilliárd forintra rúgó vásárlások, beruházások, kiszervezések, "megmentések" adandó esetben a hatalomátmentést is szolgálhatják.

Vidnyánszkyék "kulturális teret foglalnak" az ellenzéki vezetésű Szombathelyen

A Magyar Teátrumi Társaság is tulajdonosa annak a nonprofit vállalkozásnak, amely a felújítandó szombathelyi Megyei Művelődési és Ifjúsági Központért lesz felelős.

Egy ügyes fideszes családnak húszmillió is leeshet az államtól

Lelkes fideszes családi háttér, politikai beágyazottság és keresztény-konzervatív értékrend. Ezek mind jól jönnek, ha valaki civilként próbál pénzt szerezni az államtól. Megjelentek a Nemzeti Együttműködési Alap idei eredményei, mi pedig végignéztük, milyen kormányközeli szervezetek örülhettek ebben az évben.

Félre szakma, távozz néző!

Vég nélkül sorolható, mekkora veszteség érte a színházi szakmát és a közönséget az elmúlt öt évben. A szakmai indokok felszívódtak, a kormányt a kultúra maga kevéssé izgatja, kultúrpolitikája nincs, a lojalitást díjazza igazgatói székkel, extra támogatással, és radikálisan büntetik azokat, akik szót emelnek az igazságtalanságok miatt.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>