language

Lapok:

Hírszerző highlight_off

Intézmények:


Kapcsolódó szervezetek:

Hírszerző

Egykori magyarországi internetes politikai véleményportál. 2005 júliusában jelent meg először a Capital Group Zrt. vállalkozásaként (Szabados Krisztián és Arató András közös cége), a Political Capital (PC) politikai elemző céggel szoros együttműködésben, önálló menedzsmenttel. Önmagát "független, szabadelvű internetes portál"-ként definiálta. Első főszerkesztője Elek János volt, aki 2015 júliusától novemberéig birtokolta a pozíciót. Konkurenciájának nem csak az online portálokat, hanem a napilapokat (pl. Népszabadság) is tekintentette. 2007-ben főszerkesztőváltás volt: Seres Lászlót Gavra Gábor váltotta. 2008 áprilisában Arató András és cégei jelképes szintre csökkentették tulajdoni hányadukat a Hírszerzőben. 2010 májusában a HVG Online Zrt. megvásárolta, miután a Capital Group nem tudta tovább finanszírozni a megjelenését. A portál menedzselési, marketing és hirdetésszervezési tevékenységét ezután a HVG cégcsoport végezte. 2011 júliusától új profilt és főszerkesztőt váltott, Kiss Ádám vezetése alatt véleményportálként működött tovább. A Hírszerző megjelenését a HVG 2012 júniusában megszüntette, a munkatársakat a HVG Online kiadványaihoz csoportosították át. A honlap még másfél évig elérhető volt, majd lekerült a világhálóról.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [7]  Oldalak:   1

UD-felvételek: ki irányítja a politikát Magyarországon?

Sem az állítolagos kémprogramra, sem a Fidesszel való titkos kapcsolatra nem derül fény azokból a titkosszolgálati hangfelvételekből, amelyek pár napja kerültek ki az internetre. Viszont van bennük szó adósságbehajtásról, politikai hírszerzésről, levélhamisításról és adózási trükkökről, az OTP és a MOL ügyeiről.

"Kétmilliárdot illik visszaosztani": honnan jön a pénz a magyar pártokhoz? (2.)

A magyar politika legnagyobb tabuja, hogy milyen forrásból fedezik működésüket a pártok. A kampányfinanszírozásról szóló cikksorozatunk második részéből kiderül, mire jó egy betarthatatlan rendelet, mennyit "illik" visszaosztani egy nagyberuházás nyertesének, és hogyan fizetik le a polgármestereket és önkormányzati képviselőket.

Papp László Tamás: A magyar Enron-ügy

Az informális párt-és klientúra-finanszírozást 1998-as menesztéséig a Princz-csapat vezette Postabank bonyolította. Pénzelte az antalli MDF-et, építette Horn Gyula kormányfő villáját, 400 millióval támogatta a '98-as Fidesz-kampányt, VIP-hitelekkel stafírozta a politikai elit médiaklientúráját, bizalmas cimboraságban volt az összes stratégiai döntéshozóval.

Lengyel az MDF-ben: "társbérleti szerződés a fürdőszoba használatára"

Nemcsak frakciótag, de egyenesen frakcióvezető-helyettes lett abból a botrányos előéletű, kisgazda párttagságú független képviselőből, aki végül előzetes "nem"-je után mégis megmentette az MDF-képviselőcsoport létét, és akinek a személye ellen lapértesülés szerint Dávid Ibolya végig berzenkedett.
Találatok: [7]  Oldalak:   1