language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Kulcsszavak:

média highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>

A TV2 miatt perel az ellenzék

Gazdasági csalás gyanújával feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen az MSZP és az Együtt-PM szövetség a TV2 értékesítésének körülményei miatt. A két politikai formáció tisztségviselői szerint a Fideszhez köthető "oligarchiák" is részesei voltak az ügyletnek.

Bánáti János: Furcsa ez az időzítés

Az St. Plusz Kft. még 2009-ben indított kártérítés iránti pert az MTV Zrt. és immár annak jogutódja, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap ellen – írja lapunkhoz eljuttatott közleményében Bánáti János.

Nyomoznak a Nap-kelte műsora kapcsán

Ismeretlen tettes ellen nyomozást rendelt el a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) az egykori Nap-kelte és a Nap-nyugta című tévéműsor kapcsán csalás bűntette és más bűncselekmények gyanúja miatt – tudta meg lapunk.

Németh erzsébetvárosi szava - Kerületi tízmilliók a Népszava főszerkesztőjének

Összesen bruttó 24 millió 669 ezer forintot keresett Németh Péter, a Népszava főszerkesztője a VII. kerületben, az előzetes letartóztatásban ülő Hunvald György (MSZP) volt polgármester időszakában – tudta meg a Magyar Hírlap. A Népszava most élesen támadja az új kerületi Fidesz–KDNP-vezetést és Vattamány Zsolt polgármestert.

Mégis mozog a liberális Mozgó Világ

Az adófizetők pénzéből kilencmillió-kilencszázezer forintos támogatási szerződést kötött a tavaszi országgyűlési választások előtt egy héttel az MSZP-vezetésű Miniszterelnöki Hivatal a Mozgó Világ című balliberális folyóirattal – tudta meg a Magyar Hírlap.

Duna-milliók Fekszi Márta családjának

A Gyurcsány-kormány külügyi államtitkára, Horváthné Fekszi Márta családtagjainak vállalkozása gyártotta le a Duna Televízión nyárig futó, az Európai Uniót népszerűsítő sorozatot, amelyben Fekszi nemegyszer adott interjút.

Duna Televízió: hűtlen kezelés alapos gyanúja két ügyben is

Különösen nagy értékre elkövetett hűtlen vagy hanyag kezelés alapos gyanúja merül fel a Duna Televízió két műsorkészítésre kötött szerződése esetében – közölte tegnap a köztévét felügyelő Hungária Televízió Közalapítvány ellenőrző testülete.
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>