language

Kulcsszavak:

átláthatóság highlight_off

Személyek:

Michael Gagel highlight_off

Michael Gagel

Az Isar Magyarország (Princess pékségek) ügyvezetője, Habony Árpád informális miniszterelnökségi tanácsadó bizalmas barátja. Habonnyal egy időben gyakran megfordult a Four Seasons szállodában. A kapcsolat pedig akár még kiterjedtebb is lehet: a Fideszen belül a Vajna–Habony-csoporthoz kötött Rogán Antal miniszterelnöki kabinetirodát vezető miniszter felesége, Rogán Cecília a Facebookon több Gagel-családtag ismerőse. 

 

Sajtóhírek mögött kedvezményezettként ő állt a Gresham-palota mögötti épület és a Puskás Stadion melletti irodaház privatizációja mögött. A Heti Válasz szerint Gagel a letelepedési kötvények orosz forgalmazójához, a VolDan-hoz is köthető.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Energiabiztonsági okokból titkos, hogy mennyiért adta el az állam az oroszlányi erőművet Habony köreinek

Tavaly szeptemberben az állami tulajdonú MVM Zrt. egyik leányvállalata eladta a 2016 óta nem működő oroszlányi erőművet. A vevő a CHP-Invest Kft. és az Újpalotai Energia Kft., amelyek mögött a francia energiaóriás Veolia mellett egy máltai offshore cég és Habony Árpád barátjának testvére is felbukkan. A vételárat nem közölték, ezért először adatigénylésben kértük ki, ám a vevők (!) érdekeire hivatkozva nem adta ki az állami vállalat. Ezután pert indítottunk, hogy megtudjuk az összeget, de a Tatabányai Járásbíróság úgy ítélte meg, hogy a vételár nyilvánosságra hozása az MVM-cég, valamint az erőművet felújítani és újra üzembe helyezni kívánó vevők üzleti érdekeit, s ezáltal hazánk energiaellátását is veszélyeztetné.

Offshore cég és Habony köre is felbukkan az oroszlányi erőmű eladása körül

Az Átlátszó megpróbálta megtudni, mennyiért adta el a Vértesi Erőmű Zrt. az erőművet, de nem adják ki az adatokat.

Titkolják, hogy mennyiért adta el az állam az oroszlányi erőművet Habony köreinek

Szeptember közepén jelentették be, hogy az állami tulajdonú MVM cége eladta az oroszlányi erőművet, ami 2016 óta nem működik, de fénykorában villamos és hőenergiát is termelt. Az új tulajdonos a bejelentés szerint majd korszerűsíti és 2024 elején újra beindítja. A vevő a CHP-Invest Kft. és az Újpalotai Energia Kft., amelyek mögött a francia energiaóriás Veolia mellett egy máltai offshore cég és Habony Árpád barátjának tesvére is felbukkan. A tulajdonosváltásról szóló híradásokban nem közölték az erőmű eladási árát, ezért a szerződéssel együtt kikértük az MVM leányvállalatától, de az a vevők (!) érdekeire hivatkozva nem adja ki. Pert indítunk, hogy kiderüljön, mennyi pénzt kért az állam az erőműért.

Feltűnően jól megy azoknak, akiknek közük volt a letelepedési kötvényekhez

Találatok: [4]  Oldalak:   1