language

Személyek:

Mengyi Roland highlight_off

Intézmények:

Miniszterelnökség highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Mengyi Roland

Dr. Mengyi Roland (Miskolc, 1975. március 1. – ) magyar jogász és politikus, 2010 óta a Fidesz országgyűlési képviselője. Mengyi Roland 2005-ben végzett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karának jogász szakán. 2005-ben megalapította a Park Consulting Kft. vállalkozást, ami főleg saját tulajdonú ingatlan adásvételével, bérbeadásával foglalkozott. A 2010-es magyarországi országgyűlési választáson Mengyi Roland a Borsod-Abaúj-Zemplén megye 12. számú egyéni választókerületében a 2. fordulóban országgyűlési képviselői mandátumot szerzett. 2014-ben a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 6. számú országgyűlési egyéni választókerületben országgyűlési képviselői mandátumot szerzett. Az MSZP Borsod-Abaúj-Zemplén megyei közgyűlési frakciója 2011. október 14-én feljelentette Mengyi Rolandot hivatali visszaélés és hűtlen kezelés vádjával. 2010 és 2014 között a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat megyei közgyűlésének elnöke volt.

2015 után európai uniós forrásokra pályázó szociális szövetkezeteknek ígért segítséget annak fejében, hogy az elnyert támogatás 50-90%-át utána neki visszaadják. A pénz egy részét meg is kapta, mielőtt a korrupciós ügy kiderült. 2019-ben letöltendő börtönbüntetésre ítélte a bíróság költségvetési csalás kísérlete és befolyással üzérkedés miatt. 2019 végén megkezdte négyéves börtönbüntetésének letöltését, 2021 végén szabadult.

Miniszterelnökség

A Miniszterelnökség Magyarországon a miniszterelnök munkaszervezete. Élén Lázár János állt 2012-től 2014-ig a miniszterelnökséget vezető államtitkárként, azt követően miniszterelnökséget vezető miniszterként. 2018. május 18-ától, a negyedik Orbán-kormány megalakulásától a Miniszterelnökséget Gulyás Gergely vezeti.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Mondvacsinált okokkal titkolózik a Miniszterelnökség a Mengyi-ügyben, bepereltük őket

Farkas Flóriánt az EMMI közreműködésével kimentették a fenyegető büntetőeljárásból, majd a kormány nekiállt a eltakarítani a szemetet. Valami hasonló történik a Voldemort-ügyben is: Mengyi képviselő ugyan bíróság elé fog állni, de a további felelősök felé vezető szálakat nem vizsgálta a nyomozóhatóság, dacára annak, hogy Köpeczi-Bócz Tamás volt EMMI-államtitkárnak fontos szerepe van mindkét ügyben. A tavalyi botrány körüli pánikban még azt ígérte a kormány illetékese, a gyanúba keveredett pályázatokat átvilágítják, és a vizsgálat eredményét nyilvánosságra hozzák. A botrány mára elült, a nyomozás lezárult, a vizsgálat eredménye pedig már nem nyilvános – kértük, nem adták, ezért bepereltük az ügyben illetékes Miniszterelnökséget.

Csepreghy Nándor: Nincs mit titkolnom

Csepreghy Nándort, a Miniszterelnökség miniszterhelyettesét meglepték azok a lehallgatási jegyzőkönyvek, amelyekben a Public Sector Consulting Kft. pályázatírója rá hivatkozva inti a pályázatokban türelemre az ügy többi gyanúsítottját. Csepreghy szerette volna meghatalmazni cikksorozatunk szerzőjét, Rajnai Attilát, hogy hozza nyilvánosságra az őt érintő összes lehallgatási jegyzőkönyvet, de erre jogilag nincs mód, mert a miniszterhelyettes nem főszereplője és érintettje a büntetőeljárásnak. Akkor honnan az ismeretség?

Csepreghy: Belső vizsgálat indult a Voldemort-ügyben

A Hír TV-nek nyilatkozott először Csepreghy Nándor a Voldemort néven elhíresült csalási ügyben. Lázár János helyettese azt mondta: a Miniszterelnökség belső vizsgálatot indított, hogy kiderítsék, az érintett cégek milyen formában indulhattak uniós pályázatokon. Egy hete a 168 Óra írta meg nyomozati iratok és lehallgatási jegyzőkönyvek alapján, hogy a fideszes Mengyi Roland állítólag kenőpénzt kért vállalkozóktól nyertes uniós pályázatokért.

Miniszterelnökség a Mengyi-botrány kapcsán: Az ilyen ügyek miatt változtattunk a pályázati rendszeren

Különös választ küldött a Miniszterelnökség a Mengyi Roland-üggyel kapcsolatos kérdéseinkre. Arra voltunk kíváncsiak, indul-e valamilyen belső vizsgálat a tárcánál az ügyben, és bár az erre való reakciót látványosan elkerülték, a közlemény azért érdekes: Tanultunk az előző rendszer hibáiból: nem engedhetjük meg, hogy a források ne érjenek célba, hogy egyes érdekcsoportok nyerészkedjenek a forráskihelyezés rendszerén, hogy szélhámosok, következmények nélkül „árulják” nem létező befolyásukat
Találatok: [5]  Oldalak:   1