language

Lapok:

Intézmények:

Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

HVG

A Heti Világgazdaságot 1979-ben alapították, a Világgazdaság utódjaként, folytatásaként. Kezdetben a Magyar Kereskedelmi Kamara finanszírozásában jelent meg. Kritikus szellemiségű lapként indult, hamarosan Magyarország vezető gazdasági hetilapjává vált. 1989-ben alapítottak a HVG-t kiadó HVG Kiadói Rt.-t. 1994-ben a szerkesztőség és a cég munkatársai felvásárolták a cég részvényeit. 1997-ben elsők között indított internetes portált. 2003-ben a német Westdeutsche Allgemeine Zeitung többségi tulajdont szerzett az ekkor már HVG Kiadó Zrt. néven működő kiadóban, ám a lap a szerkesztői függetlenségét továbbra is megőrizte. 2014-ben a német cég megvált többségi tulajdonától, melyet a szerkesztőség és a korábbi részvénytulajdonosok a menedzsmenettel karöltve visszavásárolták. A színvonalas működéshez 2010-ben egyre több anyagi támogatásra van szükség, ezért a HVG elindította a Pártolói Tagság programját 2018-ban, melynek keretein belül az olvasók adományokkal tudják támogatni a lapot. A HVG főszerkesztői: Jakus Ibolya, Nagy Iván Zsolt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

A rendőrség: nem gyanús, hogy a jókor változó jogszabályok tartják a csúcson Rogán feltalálótársainak cégét

Feljelentésként értékelte ugyan a legfőbb ügyész a témában beadott írásbeli kérdést, ám a rendőrség végül nem indított nyomozást amiatt, hogy a folyamatosan változó jogszabályok miatt tud monopolhelyzetben lenni és szépen fialni többek között Rogán Antalnak is a feltalálótársai cége.

Pénzmosás gyanúja miatt is nyomozás indulhat Karácsony Gergelyék 500 milliója után

Hollik István a legfőbb ügyésznek küldött kérdést a főpolgármester és a 99 Mozgalom által pénzadományokból finanszírozott kampányköltésekről.

Itt az újabb “dollárbaloldal”-jelentés: találtak még egymilliárdot és egy svájci alapítványt

Tovább bogozták a titkosszolgálatok és nyomozó hatóságok az ellenzék tavalyi kampányának külföldi pénzügyi támogatásait, és arra jutottak, hogy egy svájci alapítványon keresztül e célra, de már nem közvetlenül a Márki-Zay-féle MMM-hez további 900 millió forint körüli összeg érkezett.

Besült fővárosi e-jegyrendszer: Először szólalt meg a kivitelező cég volt magyar vezetője

A BKK német beszállítójának magyar cégvezetője tagadja a korrupciós vádakat, miután a BKK korábbi vezérigazgatója befolyásolási kísérletről beszélt az e-jegy projekttel összefüggésben. A befuccsolt e-jegyrendszer más részleteire is eltérően emlékeznek a szereplők. A témában heves vita folyt a fővárosi vizsgálóbizottság legutóbbi ülésén Tarlós István volt főpolgármester meghallgatásakor.

Feljelentést tettek a kínai vakcina beszerzése miatt

Átláthatatlan a közvetítő cég tulajdonosi háttere, ezért nem lehetne közpénzt adni nekik – állítja Tényi István.

Elmaradt a csengeri „örökösnő” tárgyalása, Kósa Lajos állítja, hogy nem fogadott el tőle pénzt

Kedden hallgatták volna meg a csengeri örökösnőként elhíresült P. Máriát a mátészalkai bíróságon, a tárgyalás azonban elmaradt. A nő Kósa Lajos fideszes politikusra is terhelő vallomást tett, amelynek egyes elemeit visszavonta. Ezt a Legfőbb Ügyészség közölte, hozzátéve, hogy a nő „külső befolyásra” tett valótlan állításokat. Kósa Lajos hétvégén küldött egy közleményt, tagadta, hogy bármit elfogadott volna a nőtől.

A csengeri örökösnő cáfolta az ügyészség szerint, hogy pénzt adott volna Kósának

A Legfőbb Ügyészség részéről Lajtár István a DK-s Bősz Anett kérdésére válaszolva utasította el a szerinte politikailag motivált feltevéseket arról, hogy szakszerűtlenül jártak volna el.

Direkt36: 160 ezret fizetett egy prostituáltnak egy magyar politikus

Titkos telefonlehallgatásokat és tanúvallomások jegyzőkönyvét tartalmazza az a nyomozati irat, amelyből kiderül, hogy politikus ügyfele is volt a Répás Lajos szépségverseny-szervező által üzemeltetett prostituálthálózatnak, és amelynek részleteiről a Direkt36 számolt be. Azt írják, hogy míg a rendőrség a civil kuncsaftokat felkutatta, addig a politikus kilétét nem igyekeztek kideríteni.

Eredménytelenül zárták le a nyomozást az Orbán Ráhel-esküvő ügyében

Az RTL Híradó úgy értesült, már hónapokkal ezelőtt lezárták az ügyet, amelyet – bár csak két okostelefon ellopásáról volt szó – a Nemzeti Nyomozó Iroda életvédelmi osztályára bíztak. Az esküvői személyzet összes tagjától DNS-mintát vettek, hátha így lesz meg a tolvaj, de a jelek szerint a tízmilliós vizsgálat nem hozott eredményt.

A bíróság helyt adott az Ökotárs panaszának – jogellenes volt a házkutatás

Az Ökotársnál tartott szeptemberi házkutatás idején hűtlen kezelés gyanúja nem állt fenn, és jogosulatlan pénzügyi tevékenység miatt sem nyomoztak. Mindezért törvénytelen volt átkutatni az alapítvány irodáját, valamint több munkatárs lakását – állapította meg jogerős ítéletben a Budai Központi Kerületi Bíróság.
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>