language

Akták:

Korrupció a HM-ben (2004-2006) highlight_off

Lapok:

Népszava highlight_off

Korrupció a HM-ben (2004-2006)

Korrupció a HM-ben (2004-2006)

A katonai ügyészség - Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos feljelentése nyomán - nyomozást indított a Honvédelmi Minisztériumban (HM) történt vesztegetések és más bűncselekmények gyanújával. Az ügynek több a Gyurcsány-kormány idején magasrangú tisztséget betöltő gyanúsítottja van, akiket bűnszervezet működtetésével vádolnak.

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Elszámoltatás: sok hűhó semmiért

A fantáziadús összeesküvés-elméleteken, látványos médiaakciókon és néhány, gyenge lábakon álló gyanúsításon kívül eddig semmilyen érdemi eredményt nem tudott felmutatni az Orbán-kormány elszámoltatási gépezete.

Benyújtották a vádiratot a "tábornok-ügyben"

A Budapesti Katonai Ügyészség beszámolója szerint 2001-ig visszamenően derítettek fel vesztegetési ügyeket, melyeket az érintettek bűnszervezetben követtek el. Az ügynek 18 vádlottja van, köztük 4 honvéd tábornok, illetve több tényleges- vagy nyugállományú tiszt és főtiszt. A katonai ügyészek 200 millió forint értékben derítettek fel vesztegetéseket.

Egyesített nyomozásban a honvédelmi viszkisdoboz ügy és Fapál lakásvásárlása

Egy korábban indult nyomozáshoz csatolta a Központi Nyomozó Főügyészség a Budapesti Katonai Ügyészségtől kapott iratokat a honvédelmi Minisztériumnál történt állítólagos miniszteri kenőpénzek kapcsán.

Több száz milliárdos lehet a kár az elmúlt nyolc évben

Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos csütörtöki sajtótájékoztatóján több újabb ügy vizsgálatát jelentette be.
Találatok: [10]  Oldalak:   1