language

Intézmények:

Magyar Export-Import Bank (Eximbank) Zrt. highlight_off

Lapok:

Népszava highlight_off

Magyar Export-Import Bank (Eximbank) Zrt.

Az állami hátterű Magyar Export-Import Bank Zrt. (Eximbank) 1994 óta, nemzetközi kereskedelemre, külpiaci befektetésekre, illetve külföldi beruházásokra szakosodott banki szereplőként működik. A bank Külügyminisztérium tulajdonosi felügyelete alá tartozik.

2014-ben Puskás Andrást, Rogán Antal korábbi helyettesét nevezték ki a bank vezérigazgatóhelyettesének, ezt követően az EXIM belföldre kihelyezett hiteleinek jelentős részét kormányközeli szereplők kapták meg.

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>

Külügy: teljesen rendben van, ha az Eximbank saját tisztségviselőjének cégétől vesz luxusautókat

A Porsche Hungária futott be az Eximbank autótenderén, miközben a bank felügyelőbizottságában a beszállító cég ügyvezetője ül. A külügyi tárca semmi különöset nem lát a dologban.

Orbán átadta Mészáros gyárát

Tiszapüspökiben évi 55 milliárd forint forgalomra számító úgynevezett izocukorgyárat adott át hétfőn Orbán Viktor miniszterelnök. A beruházást végző Kall Ingredients Kft. áttételes kisebbségi tulajdonosa a sokak által a kormányfő strómanjaként emlegetett Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester-nagyvállalkozó. A társaság tulajdonának többséget az ország egyik leggazdagabb mezőgazdasági vállalkozója, Kárpáti László cégei jegyzik. (Kárpáti az azóta megszüntetett Népszabadság korábbi értesülései szerint egy ízben hódmezővásárhelyi ügyek miatt összerúgta a port a Miniszterelnökséget vezető Lázár Jánossal.)

Azeri pénzek - A milliókból Nyíregyházára is juthatott

Egyre több a gyanús jel utal arra, hogy a magyar kormánykörök is érintettek lehetnek az azerbajdzsáni vesztegetési botrányban - írjuk a Baltás gyilkos - Gyanús jelek utalnak a kormánykörök érintettségére c. cikkünkben. Visszautasítok minden olyan sejtetést, sumák találgatást, ami kapcsolatot feltételez bűnügyek és a magyar kormány között - kért ki magának felháborodva Szijjártó Péter minden, az azeri kenőpénzes botrány magyar szálaival kapcsolatos feltételezést. Pedig.

Meddig tartható még Rogán Antal? (III.)

Nap nem telik el Rogán Antalról szóló, botrányos hírek nélkül. A Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője mára akkora úr, hogy nemhogy ellene nem indulhatnak eljárások a vádhatóság jóvoltából, de az ő terhére vallók vagy nyilatkozók ellen viszont azonnal nyomozni kezdenek a hatóságok. Rogán egyébként is folyamatosan perrel fenyegeti a sajtót, illetve azokat, akik felfednék a gyanúsabbnál gyanúsabb kapcsolatait, például Habony Árpádig érő baráti körét, s csodálatra méltó gazdagodását. Az ezernyi kínos ügy árnyékában napról napra égetőbb a kérdés: meddig tartja még szorosan maga mellett az egyre kínosabbá váló Rogánt a kormányfő?

Sokat bukik az államkassza Andy Vajnán

Több százmillió forinttól eshet el az államkassza amiatt, hogy Andy Vajna Romániába költözteti a TV2-csoport legtöbb csatornáját. Az Együtt azt követeli az állami tulajdonú Eximbanktól, vonja vissza a kormánybiztos csaknem 8 milliárd forintos közpénzhitelét, amit a TV2-re kapott. Eközben Habony Árpád a BKV-val kötött szerződése után a MÁV-val barterezett: hirdetésekért cserébe hat pályaudvaron is terjesztheti Lokál című ingyenes napilapját.

TV2: kivételeztek Vajnával?

A Megapolis Media Zrt. megtámadta azt a cégbírósági döntést, amely engedélyezte Andy Vajna tulajdonának bejegyzését a TV2 Média Csoport Kft.-be. Fonyó Károly cége többek közt azt kifogásolta, hogy a hatóság két nap alatt döntött az ügyben. Emellett a szintén Fonyó tulajdonában lévő anyacég engedélyét sem kérték ki az ügylethez.

TV2-hitel - Mélyen hallgat az Eximbank

"Banktitoknak minősülő adatok esetében a titoktartás alól, a jogszabály a közérdekű adatok nyilvánossága tekintetében nem ad felmentést, erre tekintettel (...) az Ön által megjelölt kérdésekre információt nem áll módunkban szolgáltatni" - írta az állami tulajdonú - így közpénzekkel gazdálkodó - Magyar Export-Import Bank (Eximbank).
Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>