language

Intézmények:

Lapok:

Népszava highlight_off

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Csak a Fidesz - kampányolhat

Döntött az Országgyűlés a választási eljárási törvényhez benyújtott módosító indítványokról, így nemcsak a választójogot, hanem a pártok közötti tisztességes versenyt is nyilvánvalóan korlátozza majd a Fidesz.

Reklámozás barátok közt

A tavalyi nemzeti konzultációnál "bevált" I.M.G. Inter Media Group Kft. végzi a most zajló újabb állami levelezgetés népszerűsítését. A 308 millió forintból több, Simicska Lajoshoz köthető felületen, így a BKV járművein, a Mahir oszlopain és óriásplakátokon is hirdetik a gazdasági témájú konzultációt, de jutott sajtóhirdetésre is - például a Magyar Nemzetben.

Orbán szobatársa benyomulhat a vízmű-bizniszbe

A Fidesz budapesti pénztárnoka intézheti a fővárosi vízművek további sorsát, feltéve, hogy zökkenőmenetesen sikerül kivásárolni a külföldi kisebbségi tulajdonosokat. Városházi forrásaink szerint ismét egy, Simicska Lajos érdekköréhez tartozó üzletről lehet szó.

Megbízások innen-onnan

Az Orbán Viktorral jó kapcsolatban álló Vitézy család médiaérdekeltsége fideszes önkormányzatoktól kap tízmilliós megbízásokat, míg a Z.I.B. Consulting Kft. - illetve az ahhoz kötődő ügyvédi iroda - állami tenderen jut ennél jóval nagyobb összegű feladatokhoz. Az állami pénzekből - mint arról beszámoltunk - jut a Simicska Lajos vezette Mahir-cégcsoportnak is.

Értékén kéne kezelni a Simicska-birodalmat

Jó lehetőség kínálkozna a magyar kormánynak, hogy megfontolja Simicska Lajos birodalmának megvásárlását, mivel a Fidesz közeli vállalkozó egyik Nyerges Zsolttal közösen jegyzett svájci cége bezárására kényszerült.
Találatok: [5]  Oldalak:   1