language

Személyek:

Molnár Gyula highlight_off

Lapok:

Népszava highlight_off

Molnár Gyula

Fogadd örökbe!


Molnár Gyula (Budapest, 1961. augusztus 17. – ) magyar politikus, 1994 és 2010 között az MSZP országgyűlési képviselője, 2002-től 2010-ig Budapest XI. kerületének polgármestere, 2016 júniusától az MSZP elnöke. Schneller Domonkos XI. kerületi fideszes képviselő 2007 őszén büntető feljelentést tett a Lágymányosi-öböl privatizációja és a Hadik kávéház ügyében. Az ügyészség három évvel később, közvetlenül a 2010-es önkormányzati választások előtt nagy TV-nyilvánosság előtt meggyanúsította Lakos Imre SZDSZ-es alpolgármester mellett Molnár Gyulát. Később aztán mind az öböl-ügyben, mind a Hadik-ügyben lezárták a nyomozást, a telekeladás ügyében indított perben pedig első fokon, 2012 szeptemberében felmentő ítélet született. 2013 októberében 8 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték. 2014 májusában a jogerős másodfokú ítéletet a Kúria hatályon kívül helyezte és felmentette Molnár Gyulát a hivatali visszaélés vádja alól. Az ítélet jogerős. (Wikipédia)

 

Azért dolgozunk, hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

▶︎ Támogass minket pártolói tagként: patreon.com/kmonitor
▶︎ Adományozz átutalással, vagy PayPalon: k-monitor.hu/tamogatas

 

Nézz utána!

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Hunvald-per: elítélték az ügyészségi koronatanút

A Kúrián folytatódik kedden a Hunvald-per, amelyben az ügyészség koronatanúja egy olyan ember, akinek szavahihetősége megkérdőjelezhető, és akit nemrég csalásért jogerősen elítéltek egy más ügyben - derítette ki a Népszava.

Nincsenek játékszabályok

Meglepő, hogy a már többször feljelentett Kopaszi-gát ügy mellékszála eljutott a vádemelésig, hiszen az egész egy blöff, a vádakat pedig a nyomozati iratok sem támasztják alá - mondta lapunknak Újbuda volt alpolgármestere.

Fővárosi Polip - Egy kézben Budapest

Tarlós István a tegnapi vezetőcserékkel meglepően gyorsan és határozottan kezdte meg a főváros intézményrendszerének átszabását, ráadásul több baloldali kötődésű személyt is beválogatott maga mellé.

Egy évig "alapozott" az ügyészség

Bizonyítási eljárást folytattak le az újbudai ingatlanügyben, ez egy évig tartott, így a volt polgármester meggyanúsítása nem volt időzített. Ezzel magyarázta az ügyészség, miért az őszi választások előtti napokban idézték be az újraválasztásra esélyes MSZP-s Molnár Gyulát, mikor már tavaly ősszel a kezükben volt egy irat a politikus és helyettese elleni gyanúról. Az érintettek időzített eljárást emlegetnek.

Hivatali visszaélés a gyanú Molnár ellen

Gyanúsítottként hallgatta ki az ügyészség Molnár Gyulát egy újbudai ingatlan értékesítése miatt - egy nappal azután, hogy a városrészt nyolc éven át vezető szocialista politikus vereséget szenvedett a helyhatósági választáson fideszes ellenfelétől.

Kampányhajrára időzített gyanúk?

A kormánytól független vád- és nyomozó hatóságok, illetve a bíróság egyes döntései akaratlanul is azt a látszatot kelthetik, mintha bizonyos események tudatosan az önkormányzati választás hajrájára lennének "időzítve".
Találatok: [6]  Oldalak:   1