language

Lapok:

Népszava highlight_off

Kulcsszavak:

számviteli fegyelem megsértése highlight_off

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

„Józsi mihamarabb hazajön” - újra börtönbe mehet a siklósnagyfalusi polgármester

A dörzsölt faluvezetőhöz a végletekig ragaszkodnak a falubeliek, elnézik a stiklijeit.

Újabb csavar a KSE-ügyben

Két hónappal lemondása után még az előző ügyvezető vett fel pénzt a számlagyanúba keveredett Kecskeméti KSE sportklub számlájáról - tudtuk meg. A városvezetés azt pedig cáfolja, hogy tartoztak volna, és emiatt nem igényelhettek volna TAO-támogatást.

Újabb vádemelés Kolompár Orbán ellen

Jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt a Kiskunhalasi Városi Ügyészség vádat emelt Kolompár Orbán, a Magyarországi Cigányszervezetek Fórumának (MCF) kiskunmajsai elnöke ellen, mert négymillió forintot fizetett ki egy pályázathoz szükséges felmérésért, amely soha nem készült el.

Távozott a kecskeméti sportklub vezetője

Benyújtotta lemondását a számlabotrányokba keveredett fideszes önkormányzati tulajdonú kecskeméti sportklub ügyvezetője: a város közgyűlése tegnap zárt ülésen el is fogadta a döntését, ahogy a cég ügyei miatt létrehozott vizsgálóbizottság részjelentését is. Noha a polgármester a legutóbbi szeptemberi közgyülésen azt mondta, a cég ügyeivel kapcsolatos könyvvizsgálói jelentés még nem készült el, egy leveléből az derül ki, az már augusztusban készen volt.

Újabb gyanú a pécsi püspökségnél

Százmilliós nagyságrendű sikkasztás és számviteli fegyelem megsértése miatt rendelt el nyomozást a Somogy Megyei Főügyészség a pécsi egyházmegyét érintő ügyekben: a Mayer Mihály vezette püspökség egy volt alkalmazottja ugyanis feljelentette a már magánokirat-hamisítással, sikkasztással, zsarolással, csalással és szexuális bűncselekményekkel is összefüggésbe hozott egyházmegyét.
Találatok: [8]  Oldalak:   1