language

Lapok:

Népszava highlight_off

Intézmények:

Tokaj-Major Bortermelő Kft. highlight_off

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [2]  Oldalak:   1

Mészáros, a szerencsés bodrogi hajós

A kormányfő barátja megint jókor volt jó helyen: befektetett a folyónál, majd kiderült, a kabinet ott is jelentős összegért indít turizmusfejlesztési programot.

Mészáros most „csak” egy tokaji borcéget vett

Ismereteink szerint a lépés egy ügyletsorozat része. A Dereszla bortermelését több cég képviseli. Így Mészáros Lőrinc társasága, a Búzakalász 66 tavaly év végén már tulajdonrészt vásárolt a Dereszla Kft.-ben és a Henye Borászat Kft.-ben is. A három bodrogkeresztúri társaságból a Dereszla Kft. képvisel jelentősebb, félmilliárdos forgalmat, tízmilliós nyereség mellett. A cégtár tanúsága szerint a Búzakalász 66 ugyanekkor részt vásárolt a szintén Kalocsai László vezette Tokaj-Major Kft.-ben és a forgalommentes Henye Hotel Kft.-ben is. Ezektől eltérően a felcsúti polgármester-vállalkozó a Dereszla Sparklingban személyesen jelent meg.
Találatok: [2]  Oldalak:   1