language

Lapok:

Népszava highlight_off

Személyek:

Zaid Naffa highlight_off

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Zaid Naffa

Zaid Ibrahim Nassar Naffa jordániai üzletember, Jordánia tiszteletbeli konzulja Magyarországon. Különösen jó kapcsolatokat ápolt a 2010 után hatalomra került kormányzat vezetőivel, köztük személyesen Orbán Viktorral és családjával is. Ő mutatta be Gaith Pharaont, az FBI által körözött üzletembert a miniszterelnöknek. Ennek ellenére, amikor 2016-ban újra magyar állampolgárságért folyamodott, az újabb nemzetbiztonsági átvizsgáláson a TEK olyan adatokra bukkant, amelyek nem tették lehetővé ennek megadását. Testvére, Oszama Naffa azonban már 2014-ben  megkapta a magyar állampolgárságot, sőt – a diplomáciában rendkívül szokatlan módon – hamarosan Magyarország nagykövete lett az Egyesült Arab Emírségekben. Harmadik fivérük, Tarik, Magyarország tiszteletbeli konzulja Akabában. Zaid Naffa tíz évvel idősebb testvére, Khaled 2010 körül a Magyar-Jordán Baráti Egyesület elnöke volt és ebben a minőségében is a Jobbik támogatójaként szerepelt a közéletben. Néhány éve ő is megszerezte a magyar állampolgárságot, de egy ideje visszavonultan él a Felcsút melletti Bodméron magyar feleségével, aki 2017-ben is önkormányzati képviselő az alig több mint kétszáz lakosú településen. (Wikipedia)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Kisvárosnyi NER-lovag kapott diplomata-útlevelet

A Külügyminisztérium 2010 óta 16952 diplomata-útlevelet állított ki – tudta meg lapunk. Ez több, mint amennyire hivatalosan szükség lenne. A kormány erősen titkolja, hogy kiknek jár a kiváltság, de amikor egy-egy név mégis nyilvánosságra került, abból mindig botrány lett.

Orbán terrorátvilágításon megbukott arab üzletembere is ott volt a Házban ezen a jeles napon

A karzatról nézte a képviselők eskütételét Zaid Naffa, jordán tiszteletbeli konzul, Orbán Viktor miniszterelnök régi jordán üzleti kapcsolata, akiről az Index nyomán tavaly megírtuk: azért nem kaphatott magyar állampolgárságot, mivel a Terrorelhárítási Központ (TEK) 2016-ban kockázatokat tárt fel az átvilágításakor.

A Naffák, Orbánék és a "titkos" menekültek

A nemzetbiztonsági kockázat ellenére kitartóan lobbizott Orbán „közvetítőjének” Semjén Zsolt, és a TEK nem véletlenül keveredett az ügybe; a kormány nem tud elszámolni 1300 menekült befogadásával, így csak annyit mond: ezek nem Brüsszel migránsai – áll a nemzetbiztonsági és külpolitikai bál.
Találatok: [4]  Oldalak:   1