language

Személyek:

Aba Botond highlight_off

Lapok:

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Jogosnak tartja 54 milliós végkielégítését a BKV-ügy vádlottja

Nem ismerte el büntetőjogi felelősségét a BKV-ügy tizennegyedrendű vádlottja az úgynevezett Hagyó-ügy pénteki kecskeméti tárgyalásán. Sz.-né Sz. Eleonóra egyetlen vádpontban volt hajlandó vallomást tenni, a közlekedési cég menedzserszerződéseiről azonban nem akart beszélni.

MTV: Száz eurót kapott a BKV fénymásolóit vizsgáló céget átvevő vajdasági magyar

A Magyar Televízió híradója szerint száz eurót fizettek egy vajdasági magyarnak a BKV fénymásolóit vizsgáló cég tulajdonosai azért, hogy a férfi vegye a nevére a céget. A fénymásolós szerződés miatt a BKV feljelentést tett.

Demszky csak az üzemanyag-adalék beszerzését ismerte el Antal állításai közül

Nem kötött szerződést Antal Attilával, a BKV korábbi vezérigazgatójával az általa említett kommunikációs cég - mondta Bruck Gábor cégvezető. Demszky Gábor ugyanakkor elismerte: valóban kérte egyszer a volt vezetőtől, hogy használjanak egy bizonyos üzemanyag-adalékot a BKV-nál.

A rendőrség hűtlen kezelés miatt eljárást indít a BKV vezérigazgatója ellen

Aba Botond, a BKV Rt. vezérigazgatója számára - saját elmondása szerint - előnyös s emellett jogszerű is volt az a tartozás-átruházási szerződés, amellyel összefüggésben később a rendőrség eljárást indított ellene.
Találatok: [4]  Oldalak:   1